Racibórz ma porozumienie z KSSE. Cel to sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych
Racibórz nie jest bez szans w nowej gospodarce 4.0, ale potrzebuje ekosystemu innowacji - dało się dziś, 12.04., słyszeć w hotelu Racibor. Prezydent i prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisali porozumienie i umowę. KSSE ma pomóc w sprzedaży nieruchomości.
Te nieruchomości to: plac Długosza, teren przy Cieszyńskiej i Mikołowskiej na Płoni (przy nowej wschodniej obwodnicy i małej strefie przy ul. Bartka Lasoty) oraz Sosnowieckiej w Studziennej, łącznie 476,3 tys. m kw. Miasto przygotuje teren do sprzedaży (chodzi o działania planistyczne, dokumentacyjne i infrastrukturalne), KSSE będzie go promować i szukać inwestorów, mając wyłączność na zorganizowanie przetargów i prawo do prowizji (w podpisanej umowie nie określono jej wysokości ani terminu obowiązywania kontraktu). Porozumienie obowiązuje zaś do końca 2024 r.
Miasto korzystało już wcześniej ze wsparcia KSSE, m.in. przy sprzedaży terenów inwestycyjnej w utworzonej w zeszłej kadencji strefie przy ul. Gospodarczej na Ostrogu.
Podpisaniu porozumienia i umowy towarzyszyła Konferencja Booster MŚP pod hasłem "Jak wyposażyć firmę w skuteczne narzędzia rozwoju?" oraz Debata Racibórz 4.0. Mówiono o narzędziach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, a także możliwościach jakie daje Polska Strefa Inwestycji dla małych i średnich przedsiębiorstw. Całość zwieńczyła Debata Racibórz 4.0, podczas której uczestnicy pochylą się nad perspektywami rozwoju zaawansowanej działalności przemysłowej w mieście. W dyskusji wzięli udział m.in.: dr Sławomir Janowski - dyrektor CKZiU nr 2 "Mechanik", dr hab. inż. Mariusz Hetmańczyk - prof. Politechniki Śląskiej, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, prezydent Dariusz Polowy oraz przedstawiciele firm działających w Raciborzu i KSSE.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz