Szpitalny Oddział Ratunkowy na finiszu. Zobaczcie jak wygląda [WIDEO]
- Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - zapewnia dyrektor Szpitala Rejonowego Ryszard Rudnik w rozmowie z Raciborską Telewizją Kablową.
Szpitalny oddział ratunkowy to miejsce, w którym ratuje się życie i nagle zagrożone zdrowie człowieka. Zastąpi izbę przyjęć. Pomoc w SOR obejmuje również świadczenia, które wymagają szybkiej diagnostyki i leczenia. W razie potrzeby lekarz kieruje stąd pacjenta na leczenie szpitalne lub zapewnia transport do innej specjalistycznej placówki.
SOR nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Na SOR nie idzie się w razie przeziębienia czy niestrawności. Nie jest to też miejsce, do którego przychodzisz po receptę na leki lub skierowanie na badania.
Dla Powiatu Raciborskiego, któremu podlega szpital, SOR na Gamowskiej to jedna z najważniejszych inwestycji, będąca gwarantem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców.
Projekt pn. „Przebudowa z rozbudową budynku szpitala w celu stworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu” szacowano pierwotnie na 10 132 129.44 zł. Przez inflację będzie o około 20 proc. droższy.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz