W Raciborzu powstaną nowe bloki. Umowa podpisana
![W Raciborzu powstaną nowe bloki. Umowa podpisana W Raciborzu powstaną nowe bloki. Umowa podpisana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Przy Zakładzie Karnym w Raciborzu powstaną 64 mieszkania jako kwatery tymczasowe dla funkcjonariuszy i pracowników jednostki. 24 maja 2023 r. w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej podpisy pod umową złożyli ppor. Grzegorz Skowronek – Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu i Artur Dziadosz – Dyrektor Polskiej Grupy SW Przedsiębiorstwo Państwowe, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji.
W Warszawie, w siedzibie Centralnego Zarządu Służby Więziennej, w obecności wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia i kierownictwa SW podpisano z PGSW Przedsiębiorstwo Państwowe umowę na budowę bloków mieszkalnych przy ul. Łąkowej.
Inwestycja ma poprawić skuteczność rekrutacji do Służby Więziennej, ale też przyczyni się do poprawy estetyki otoczenia Zakładu Karnego. Zaplanowano posadzenie ponad 400 drzew. Warto podkreślić, że budowa nowego osiedla może wpłynąć na skrócenie się kolejki oczekujących na mieszkanie w raciborskim magistracie.
Jak podkreśla inicjator projektu Michał Woś: - Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców Raciborza. Budowa nowoczesnego, ekologicznego i przyjaznego osiedla jest właśnie taką odpowiedzią na jeden z najpilniejszych problemów naszego miasta jakim jest niedostatek lokali mieszkalnych. Zaplanowano też budowę parkingów, zaspokajających zapotrzebowanie przyszłych lokatorów, ale też pracowników więzienia i przywięziennego przedsiębiorstwa.
Koszt budowy mieszkań w stanie surowym zamknie się w kwocie ok. 20 milionów złotych - pozostałe koszty są związane z wykończeniem mieszkań jak również z systemami bezpieczeństwa i infrastrukturą towarzyszącą. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz