Z każdym dniem co raz bliżej do Goblikonu!
Poniżej podajemy tylko kilka z wielu ciekawych tematów, o których będziecie mogli posłuchać podczas prelekcji. Tego wydarzenia organizowanego przez raciborską Bibliotekę nie możecie przegapić.
Feranosa autora książki „Spowiedź Abysalu”. Feranos poruszy temat dekonstrukcji Dobra i Zła w fantastyce. Ulotność magii, gracja elfów, smocze skrzydła. Dzikie, nieprzebyte knieje i niewyjaśnione tajemnice. Jest tysiąc powodów, dla których powinno się kochać fantasy, ale jednym z nich jest to, że możemy opisywać rzeczywistość bez żadnych wejściowych moralnych założeń.
Aleksandrę Jurszę, autorkę powieści „Agafe”. Aleksandra opowie o duchowości w „Kole Czasu” Roberta Jordana, którą widać dość mocno wśród kobiet. Przyjrzycie się Aes Sedai, które przez poznawanie własnych mocy nie tylko wewnętrznie dojrzewają, ale także doskonale opiekują się innymi oraz Mądrym, które są przedstawicielkami szamanizmu w świecie Jordana. A na końcu będziecie mogli podyskutować.
Łukasz „Nożu” Lipczyk opowie wam o tym, że żyjemy w cyberpunku, o 30 latach zmian w geopolityce, fantastyce i całej reszcie. Dziś żyjemy w świecie przepełnionym techniką, korporacje nierzadko mają PKB małych bądź średnich państw a cyberpunk żyje i ma się dobrze. Każdego dnia budzimy się w świecie jutra a dziś przedstawię Wam krótkie i bardzo subiektywne spojrzenie na temat tego, jak znaleźliśmy się w obecnym miejscu i jaka przyszłość może nas czekać.
Doriana Księgawskiego, który zaprezentuje topos Józefa – motyw w kulturze popularnej, kiedy mężczyzna samotnie zajmuje się dzieckiem na przykładzie Nędzników, The Mandalorian, Usagi Drop, The Last of Us. Jego drugim tematem będzie fantastyczny judaizm, czyli fantastyczne motywy w legendach i tradycjach żydowskich a także ich pierwotne, niechrześcijańskie wersje.
Wkoło tyle słychać o tych całych RPG, ale jak się za to zabrać, to już mało kto wie. Sebastian Pośpiech podczas swojej prelekcji wyjaśni w przystępny sposób jak się zaprzyjaźnić z grami fabularnymi, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę i jakie "internetowe prawdy objawione" śmiało można zignorować. Prelekcja skierowana do wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą nic i mają pierwszą sesję dopiero przed sobą.
Przypominamy, że w tym roku wejściówki są za darmo! Konwent jest organizowany w ramach projektu „Zakręceni w czasie. Bo literatura może czegoś nauczyć" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji na temat programu Goblikonu- będzie można przeczytać na www.biblrac.pl oraz www.facebook.com/goblikon
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany