Wicemistrz świata uczy fachu w Raciborzu [WIDEO]
Już od dwóch lat Sebastian Karczewski współpracuje z raciborskim poprawczakiem i Arką N. Temat podjęła TVP.
„Z każdym dniem musicie być lepszą wersją samych siebie, musicie iść do przodu i nie popełniać błędów, które każdemu z was przydarzały się wcześniej. Jesteście tak mocni, jak najmocniejszy jest najsłabszy spośród Was”. Brzmi jak motto pedagogiki resocjalizacyjnej? Tak, ale słowa te wypowiedział do wychowanków raciborskiego poprawczaka Sebastian Karczewski z „Męskiego Zacięcie Academy&Barbershop”, wicemistrz świata we fryzjerstwie, kiedy dwa lata temu poprowadził warsztaty dla młodych adeptów fryzjerstwa i barberstwa dla wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.
- Wszystko zaczęło się od wizyty polskiego olimpijczyka w piłce ręcznej, Artura Siódmiaka, w Barbershop Męskie Zacięcie. Artur opowiedział o swoim projekcie społecznym, który od lat realizuje wraz ze Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Projekt "My wskazujemy ścieżki, Wy wybieracie drogę – Stop Przestępczości” polega na odwiedzaniu młodych ludzi przebywających w zakładach poprawczych w Polsce. Sebastian wraz z Fale Loki Koki bez wahania zaangażowali się w projekt, a w 2021 roku do akcji dołączyli także Tomasz Oświęcimski, Misiek Koterski i Naval. Dzięki ich przykładowi, młodzi chłopcy mogą zobaczyć, że poprzez sport, ciężką pracę i marzenia można podążać drogą prawości - objaśnia na swoim FB Karczewski.
- W utworzonej pracowni zapewniamy chłopcom kompleksowe szkolenie, a po ukończeniu kursu otrzymają dyplomy. Sebastian regularnie odwiedza wychowanków z Raciborza, przekazuje im wiedzę i techniki ze świata męskiego fryzjerstwa.
W czerwcu wspólnie z chłopakami odwiedzili Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA i Dom Pomocy Społecznej w Raciborzu, aby sprawić przyjemność potrzebującym. Temat podjęła TVP Katowice. Zobaczcie reportaż - ustaw czas 13:03.
- Dla nas to przede wszystkim wspieranie młodych osób i ich rozwoju w dalszym życiu. Chcemy pokazać, że dzieląc się dobrem, sam je dostajesz. Po wyjściu na wolność chłopcy będą mogli podjąć zatrudnienie jako barberzy. Dzięki dobrym ludziom i tej inicjatywie powstał projekt, z którego jesteśmy wszyscy bardzo dumni! - dodaje.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany