Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lipca 202321:22

Piknik teatralny w Ogrodzie Kultury

Piknik teatralny w Ogrodzie Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w pierwszą niedzielę sierpnia (06.08) na Piknik Teatralny do Ogrodu Kultury przy RCK DK Strzecha.

WSTĘP WOLNY 

Spektakl dla dzieci pt. "Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze" w wykonaniu O!Teatr (godz. 17.00) - w czasach kiedy świat był jeszcze taki mały, że "na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni", królował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką. Bardzo kochali oni swoją córkę królewnę Marysię. Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną stała się samolubna, kapryśna i nieznośna dla innych. Starzy królestwo postanowili wydać ją za mąż licząc, że inne kochające serce odmieni charakter ich córki. Tylko kto chciałby mieć tak kapryśną i samolubną żonę? Czy udało się odmienić królewnę i jaką rolę w tym odegrał czarny łabędź i lodowa góra dowiedzą się dzieci w spektaklu pt. „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze”.

Przedstawienie uczące dzieci dlaczego nie warto postępować egoistyczne i jak wiele warte są przyjaźń, miłość czy bycie wrażliwym na drugiego człowieka. Inscenizacja łączy plan żywy i plan lalkowy, obfituje w humorystyczny język Kornela Makuszyńskiego i korowód barwnych postaci. Jak w każdym spektaklu Grupy O!Teatr, także w tym, dzieci wciągane są w wydarzenia i zabawy.
POSTACIE: Król Patyk, Królowa Tasiemka, Królewna Marysia, Książęta: Herbatka, Bonjour, Słoiczek, Słowik, Lokaj, Czarny Łabędź.

krolewna_marysia_plakat

Spektakl "Opowieści (przed)małżeńskie" (godz. 19:00) w wykonaniu Teatru Ubogiego z Nędzy - spektakl złożony z dwóch jednoaktówek Antoniego Czechowa. Z właściwą sobie wnikliwością ukazuje w satyrycznym ujęciu dążenie do zamążpójścia za wszelką cenę pomimo wszelkich różnic.

Reżyseria: Dariusz Jezierski

Występują:

- Anna Jegerska – Michalska
- Grażyna Stępniak
- Łukasz Kałuża
- Jerzy Steinhof

opowieci_przedmaeskie

 

 

 

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 marca 202508:51

SOWA zaprasza na warsztaty familijne

SOWA zaprasza na warsztaty familijne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowy, fot. arch. Muzeum/M. Kościelniak
Reklama
Aktualności13 marca 202516:15

20 lat FOTONU w bibliotece

20 lat FOTONU w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.03.2025
13 marca 202521:59

Nasz Racibórz 14.03.2025

Nasz Racibórz 07.03.2025
6 marca 202521:50

Nasz Racibórz 07.03.2025

Nasz Racibórz 28.02.2025
27 lutego 202519:19

Nasz Racibórz 28.02.2025

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.