W Ministerstwie Aktywów Państwowych rozmawiano o przyszłości Rafako S. A.
Mając na uwadze los 900 osób zatrudnionych w Rafako S.A. wraz z ich rodzinami oraz fakt, że dalsze istnienie spółki jest w strategicznym interesie energetycznym Polski, istotnym jest by każdy z podmiotów uczestniczących w tych procesach stał po tej samej stronie – napisał kilka dni temu minister aktywów państwowych Borys Budka do uczestników Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy tej firmy.
- Do Ministerstwa Aktywów Państwowych na dzisiejsze rozmowy dotyczące przyszłości raciborskiej firmy zaproszeni zostali przedstawiciele: PFR Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PZU, PKO BP, mBank oraz BGK - podał resort.
- Zależy nam na przyszłości Rafako, na tym, by decyzje były podejmowane zarówno w interesie akcjonariuszy i wierzycieli, jak również mając na uwadze dobro publiczne, zabezpieczenie sytuacji pracowników oraz bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju – argumentuje minister Borys Budka.
Minister Borys Budka rozmawiał z wierzycielami i akcjonariuszem spółki o możliwych działaniach mogących przyczynić się do rozwiązania obecnych problemów Rafako. Omówiono bieżącą sytuację spółki oraz możliwe scenariusze, które będą poddane dalszej analizie. Minister zadeklarował też – w ramach posiadanych uprawnień – wsparcie Ministerstwa Aktywów Państwowych w proces naprawy sytuacji Rafako, by umożliwić firmie dalsze funkcjonowanie, ochronę miejsc pracy i rozwój, z jednoczesnym zadbaniem o słuszne interesy akcjonariuszy.
Na 25 stycznia zarząd Rafako zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz