Walne zgromadzenie w Rafamet S.A. Brak absolutorium za 2023 r.
24 czerwca 2024 roku Walne Zgromadzenie spółki RAFAMET, w którym uczestniczył wyłącznie wspólnik większościowy, czyli Agencja Rozwoju Przemysłu, będąca spółką Skarbu Państwa, zadecydowało o braku absolutorium dla poprzedniego Zarządu RAFAMET S.A.
Brak absolutorium jest prawnie sformalizowanym brakiem akceptacji dla działań poprzedniego Zarządu spółki RAFAMET w 2023 r.
Należy zaznaczyć, że 3 czerwca 2024 r. Agencja Rozwoju Przemysłu, skierowała do poprzedniego Zarządu żądanie w sprawie uzupełnienia porządku obrad Walnego Zgromadzenia o punkt dotyczący zmian w Radzie Nadzorczej. Zwykle jest to sygnał o braku wcześniejszego porozumienia pomiędzy Wspólnikiem Większościowym, a Zarządem co do porządku obrad Walnego Zgromadzenia. Kilka dni później, 7 czerwca, Rada Nadzorcza odwołała poprzedniego Prezesa, który następnie przepadł w konkursie na nowego prezesa Spółki. Nowy zarząd powołany został w piątek, 14 czerwca br.
Obecnie zamanifestowany przez Zgromadzenie Wspólników brak zaufania do działań poprzedniego Zarządu w 2023 r. każe przypuszczać, że w konsekwencji spółka RAFAMET zostanie poddana audytowi, czyli szczegółowemu badaniu, które odpowie na pytania o obecny oraz przeszły stan spraw spółki, jak również o dotychczasową rzetelność zarządzania firmą. Ponadto audyt zweryfikuje, czy poprzedni Zarząd rzetelnie pilnował interesów akcjonariuszy, w tym Agencji Rozwoju Przemysłu, jako spółki Skarbu Państwa.
Warto zauważyć, że obecny zarząd wdraża już działania mające na celu uwzględnienie aspektu rentowności spółki w II półroczu br.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej jest producentem obrabiarek specjalnych do obróbki kolejowych zestawów kołowych i należy w tej branży do czołowych przedsiębiorstw działających na rynku globalnym. RAFAMET jest również uznawanym i cenionym dostawcą wielkogabarytowych obrabiarek specjalnych dla odbiorców w przemyśle maszynowym, energetycznym, hutniczym, stoczniowym oraz obronnym. Firma wyprodukowała i sprzedała dotychczas ponad 5500 sztuk obrabiarek dla kolejnictwa oraz ponad 750 sztuk innych obrabiarek wielkogabarytowych dla odbiorców z niemal 90 krajów świata. Udział eksportu w sprzedaży ogółem wynosi 70-80%.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany