Wojowie z Raciborza zdobyli zamek w Altenie
Ceramiczne rękodzieło Robsonady Roberta Brody, warsztaty z obróbki skóry prowadzone przez kaletnika Bartłomieja „Ansgara” Świerca, łucznictwo oraz pokazy średniowiecznych walk i tradycyjnych zajęć domowych w obozowisku – to tylko niektóre z atrakcji, jakie na Zamku Altena w naszym partnerskim powiecie Märkischer Kreis, zapewnili zwiedzającym Drengowie znad Górnej Odry.
17-stu przedstawicieli raciborskiego stowarzyszenia przyjechało do Niemiec na specjalne zaproszenie gospodarzy, którzy miniony weekend z Drengami (13-14 lipca) zapowiadali jako prawdziwy „Skok w czasie”.
Promocja okazała się skuteczna i przełożyła się na dużą frekwencję, której sprzyjała również dobra pogoda. Zainteresowanie naszymi Słowianami i Wikingami było ogromne, a kolejki do strzelania z łuku nie miały końca.
Wrażenia były wspaniałe, wiele osób robiło z nami zdjęcia i kręciło filmy. Wszyscy nagradzali nas gromkimi brawami, zwłaszcza podczas walk, a od obsługi Zamku usłyszeliśmy, że naszą obecnością sprawiamy, że zamek wreszcie żyje – relacjonuje lider grupy, Rafał „Ivar” Lincner.
W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie oraz jako symbol przyjaźni i współpracy, nasi partnerzy otrzymali od Drengów ręcznie wykonaną tarczę, którą z dumą odebrała reprezentantka powiatu, pracownik ds. Partnerstwa Isabelle Schöneborn.
Dodajmy, że to nie pierwsza wizyta Drengów w Märkischer Kreis. Rok temu, w dużo mniejszym gronie, wzbudzili zachwyt wśród zgromadzonej publiczności podczas pikniku rodzinnego z okazji otwarcia sezonu turystycznego na terenie Zabytkowej Huty Żelaza Luisenhütte Wocklum w miejscowości Balve.
Drengowie w Märkischer Kreis
Drengowie znad Górnej Odry nie tylko promują polską kulturę i tradycje, ale również nawiązują i wzmacniają więzi międzynarodowe. Ich udział w różnych wydarzeniach w Niemczech jest dowodem na to, że historia i wspólna przeszłość mogą łączyć narody i budować przyjaźń ponad granicami. Wspólne inicjatywy, takie jak ta w Altenie, stwarzają możliwość do wymiany doświadczeń, pogłębiania wiedzy o historii i kulturze oraz budowania trwałych relacji między społecznościami.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany