Raport 998. Zagrożenia związane z tlenkiem węgla, jak i niebezpiecznymi owadami
Wszystkie interwencje z 7 sierpnia zakończyły się sukcesem, a strażacy nie odnotowali żadnych ofiar ani osób poszkodowanych. Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu udało się zażegnać zagrożenia związane zarówno z tlenkiem węgla, jak i niebezpiecznymi owadami.
7 sierpnia 2024 roku, strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali w czterech różnych zdarzeniach. Poniżej znajduje się szczegółowy raport z tych działań,
Racibórz, ul. Długa, godz. 12:58 – 13:44
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza (JRG) została wezwana na ulicę Długą w Raciborzu, gdzie w mieszkaniu budynku wielorodzinnego włączyła się czujka tlenku węgla. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że doszło do uwolnienia tlenku węgla z gazowego ogrzewacza wody użytkowej (CWU). Na szczęście, nie było żadnych osób poszkodowanych.
Krowiarki, ul. Wyzwolenia, godz. 16:40 – 17:11
Tego samego dnia strażacy z JRG zostali wezwani do otwarcia mieszkania na prośbę policji na ulicy Wyzwolenia w Krowiarkach. Przed przybyciem strażaków, patrol policji samodzielnie wszedł do mieszkania. Powodem interwencji był brak kontaktu z lokatorem. Również tutaj nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.
Pietrowice Wielkie, ul. Janowska, godz. 20:03 – 20:44
Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) została wezwana do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się na podbitce dachu budynku jednorodzinnego na wysokości około 6 metrów. Strażacy skutecznie usunęli owady, nie odnotowano żadnych zagrożeń dla mieszkańców.
Tworków, ul. Zachodnia, godz. 20:21 – 21:20
Kolejna interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej miała miejsce w Tworkowie na ulicy Zachodniej, gdzie na garażu, nad wejściem, na wysokości około 3 metrów znajdował się kokon szerszeni. Zastęp strażaków usunął owady, również i tutaj nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz