Pierwszy stand-up na temat historii Śląska już w ten weekend w Raciborzu
Tych historii próżno szukać w podręcznikach! W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w sobotę 14 września w raciborskiej bibliotece, redaktor Józef Krzyk i doktor Łukasz Zimnoch skrzyżują mikrofony spierając się o przeszłość Śląska w „Historycznej bitwie na mikrofony”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie projekcja filmu „Książęta Lichnowsky i ich kulturalne kontynuacje” Natalii Klimaschki.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na stand-up w wykonaniu Józefa Krzyka (redaktor z zamiłowaniem do historii, autor i współautor książek, m.in. "Korfanty. Silna bestia", "Plagi. Historia bez końca. 26 chorób, które zmieniły świat") i Łukasza Zimnocha (doktor nauk politycznych, menadżer medialny, pracuje jako rzecznik prasowy Tauron Polska Energia), którzy dowcipnie i ze swadą opowiedzą o spełnionych marzeniach i zaprzepaszczonych szansach i o tym, co by się stało, gdyby nie pech i odrobina szczęścia. Nie zabraknie również wątków o Raciborzu!
Wydarzeniu towarzyszyć będzie projekcja filmu „Książęta Lichnowsky i ich kulturalne kontynuacje” oraz rozmowa z autorką - Natalią Klimaschką – pochodzącą z Raciborza dziennikarz, historyk i fotograf, która bada losy Niemców i autochtonów w powojennej Polsce oraz prasę górnośląską i jej wpływ na historię regionu. Beethoven, Mozart, Goethe, Paganini, Liszt, Picasso, Kokoschka, Rilke, Hauptmann, Scholtis. Nie było chyba żadnej innej autochtonicznej rodziny, która miałaby takie artystyczne powiązania w całej Europie jak Lichnowscy. Nikt nie wywarł tak wielkiego wpływu na rozwój ziemi raciborskiej jak właśnie oni!
Przypomnijmy, Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest promocja dziedzictwa kulturowego Każdej edycji EDD towarzyszy temat przewodni – w tym roku impreza odbywa się pod hasłem Szlaki. Sieci. Połączenia.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 września o godz. 16.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!
Komentarze (0)
Dodaj komentarz