Wrocławski Teatr Pieśń Kozła na deskach RCK
Spektakl Teatru Pieśń Kozła "Hamlet - komentarz", rozgrywa się dwa miesiące przed właściwą akcją dramatu, czyli w noc zabójstwa starego króla. Noc ta przeradza się w czuwanie, rodzaj "szekspirowskich Dziadów". Na scenie pojawiają się postaci obecne oraz nieobecne na kartach dramatu Szekspira. Wczoraj widowisko, mające wrocławską premierę w lipcu 2017 r., mogli obejrzeć raciborzanie.
Przyglądamy się temu, co dzieje się w głowach bohaterów i snujemy przypuszczenia, co doprowadziło do tragedii. Na powierzchni relacji niby nic się nie dzieje, w postaciach natomiast wzbudzają się ich bolesne tajemnice. To dramat o energii, która domaga się ujawnienia, Hamlet jest jej medium.
Przedstawienie oparte jest na polifonicznej strukturze pieśni. Aktorzy interpretują postacie, zdarzenia i emocje przy pomocy dźwięków oraz polifonicznych pieśni. Słowa tekstu zostają udźwiękowione, nie pojawiają się w tradycyjnej narracji, wzrastają jako muzyczne harmonie. Słowa i muzyka opowiadają wewnętrzną strukturę postaci i rodziny.
OBSADA: Iwona Wall, Agata Flondro, Paweł Frasz, Anna Grycan, Alicja Bral, Marysia Malinowska, Olena Yeremenko, Samuel Ferreira, Błażej Wójcik, Łukasz Wójcik, Dariusz Dudzik, Marek Belko.
Reżyseria: GRZEGORZ BRAL
Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły
Dramaturgia: Alicja Bral
Kostiumy: Alicja Gruca
Scenografia: Robert Florczak
Spektakl FUNDACJI BRAL (TEATR PIEŚŃ KOZLA) realizowany jest w ramach projektu TEATR POLSKA
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany