Babska sprawa na polsko-czeskim pograniczu
Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na warsztaty realizowane w ramach projektu "Babska sprawa na polsko-czeskim pograniczu". Dwudniowe warsztaty taneczne poświęcone będą tradycyjnym tańcom europejskim, a w szczególności flamenco oraz tańcom bałkańskim.
Zajęcia odbędą w dniach 23-24 listopada (sobota i niedziela), w Filii GCK w Zawadzie Książęcej przy ul. Raciborskiej 55 w godzinach od 10:00-14:30.
Warsztaty są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Czechy - Polska w okresie 2021 - 2027 i są bezpłatne dla uczestników. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem: 506141501.
W warsztatach może wziąć udział każdy, kto kocha taniec, bez względu na wiek, czy doświadczenie taneczne. Zarówno Flamenco, jak i bałkańskie tańce w kręgu, mogą stać się twórczą inspiracją do rozwoju, poznawania siebie, odkrywania i wyrażania emocji i piękna.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli m.in. nauczyć się podstaw technicznych flamenco, w tym postawy ciała, podstawowych ruchów i kroków. Poznają pracę ciała, ramion i typowych dla tego tańca stepów. Będą mogli zatańczyć fragment choreografii. Zapoznają się z rekwizytami używanymi we flamenco (wachlarze, chusty). Poznają rytmy w których osadzone jest flamenco. Będą mogli doświadczyć ekspresji, wyrażania emocji w tańcu, odkrywania własnej indywidualności i piękna w ruchu.
Ponadto, czeka na Was dobra kawa i herbata, trochę słodkości oraz mnóstwo pozytywnej energii i ciekawych rozmów w kobiecym gronie.
Warsztaty poprowadzi Violetta Bednarczyk. Przygodę z tańcem flamenco rozpoczęła w krakowskiej szkole flamenco La Pasion, z która jest związana od wielu lat, jako instruktorka i tancerka. Regularnie podnosi swoje umiejętności szkoląc się na licznych warsztatach flamenco u polskich oraz zagranicznych nauczycieli, oraz w zajęciach prowadzonych w innych szkołach. Jej zainteresowania wybiegają poza sam taniec flamenco – interesuje ją sam fenomen ruchu, dlatego też uczestniczy w warsztatach z innych technik tańca (m.in. taniec współczesny, techniki teatru tańca, Warsztaty Tańca Integracyjnego oraz Warsztatach Terapii przez Ruch na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu).
Posiada wieloletnie doświadczenie instruktorskie. Jest ceniona za indywidualne podejście do kursantów, dbałość o technikę tańca, oraz niepohamowany entuzjazm i energię. Posiada certyfikat szkolenia Pilates, dzięki któremu łącząc flamenco z holistycznym spojrzeniem na człowieka, stworzyła i realizuje własny program ćwiczeń flamenco pilates. Prowadzi regularne zajęcia w szkole La Pasion, jak również liczne warsztaty (m. inn. regularne kursy w Myslenicach, zajęcia w NCK Kraków). Brała udział w projekcie edukacyjnym prowadzonym przez Filharmonię Krakowską.
Jest doświadczoną tancerką, od lat związana z zespołem „Apasionados’, jak również współtwórcą choreografii przygotowywanych dla zespołu. Brała udział w projekcie „Hiszpańska noc z Carmen” – zarazuela show (Opera Wrocławska). Ponad to występowała gościnnie m.in z „Aire Andaluz”, przy projektach muzycznych zespołu „De Nuevo”. Regularnie występuje w projektach muzyczno - tanecznych "Poema Flamenco" i "Alma Sefardi".
Jest pomysłodawcą i współtwórcą warsztatów „Flamenco bez barier”, zrzeszających niepełnosprawnych tancerzy, pod patronatem, promującego kulturę, sztukę i taniec Flamenco, Stowarzyszenia Puente del Arte, którego była prezesem w latach 2009 - 2016. Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych z ramienia Stowarzyszenia, jako instruktor, choreograf i tancerka. Poszukując nowej estetyki ruchu regularnie prowadzi zajęcia warsztatowe dla osób niepełnosprawnych, wynikiem czego jest powstanie integracyjnego zespołu, zrzeszającego ludzi niepełnosprawnych i profesjonalnych tancerzy, którzy realizują ciekawe formy teatralno-taneczne.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany