Nowy zarząd raciborskiego Stowarzyszenia Spektrum
![Nowy zarząd raciborskiego Stowarzyszenia Spektrum Nowy zarząd raciborskiego Stowarzyszenia Spektrum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1739430393476805525-1043088847856117-7012387528996280140-n-.jpg)
Po siedmiu latach paracy w fotelu prezeski Małgorzata Jańska złożyła rezygnację. W zarządzie Spektrum, wcześniej jako wiceprezes, zasiadała dziesięć lat.
Funkcję prezeski objęła Ewa Cuber. Ewa Cuber jest związana ze "Spektrum" od początku jego istnienia i niebawem obchodzić będzie dziesięciolecie w Zarządzie. Jest mamą dorosłego syna w spektrum oraz cudownej córki, która jest zarazem jej przyjaciółką. Pracuje zawodowo, a pomoc innym to jej naturalna cecha. Gdy dowiaduje się o potrzebie wsparcia, nie zwleka z działaniem.
Stanowisko wiceprezesa objęła Ewelina Affa-Kulig, która od trzech lat angażuje się w działalność "Spektrum". Zawodowo związana z handlem międzynarodowym, prywatnie jest żoną szczęśliwego męża i mamą pięcioletniego syna w spektrum autyzmu. Pasjonuje się podróżami oraz ogrodnictwem.
Funkcję Skarbnika objęła Ewelina Kusma, która od ośmiu lat jest częścią "Spektrum". Naturalnie odnajduje się w roli skarbniczki, dbając o budżet Stowarzyszenia. Jest mamą Mikołaja i Błażeja oraz opiekunką domowego ogniska.
Do Zarządu dołączyła również Ewa Pośpiech, związana ze "Spektrum" od pięciu lat. To miłośniczka zdrowego żywienia i sznaucerów, mama dwóch córek, która zawodowo spełnia się w pracy, a po godzinach chętnie sięga po literaturę coachingową i aktywnie spędza czas. Jej motto brzmi: "Trzeba patrzeć do przodu. Oglądanie za siebie nic nie daje".
Choć Zarząd został już oficjalnie zaprezentowany, to działalność "Spektrum" nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu członków. W strukturach organizacji są księgowe, ogrodnicy, pasjonaci pieczenia ciast, organizatorzy warsztatów oraz osoby zajmujące się mediami społecznościowymi. Każdy wnosi coś cennego, za co należą się ogromne podziękowania.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia SPEKTRUM to dobrowolne zrzeszenie rodziców i opiekunów, które powstało z potrzeby serca i chęci niesienia wsparcia dzieciom z całościowymi zaburzeniami rozwoju, takimi jak autyzm czy zespół Aspergera. Celem jest wspieranie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w pełnym rozwoju ich potencjału oraz pomoc w integracji z otaczającym ich światem. Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na szansę zrozumienia siebie i swojego miejsca w społeczeństwie. Poprzez kompleksowe działania terapeutyczne i edukacyjne, pragniemy pomóc naszym podopiecznym stać się szczęśliwymi, samodzielnymi dorosłymi.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany