Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lutego 202509:53

Mocno wzrosło bezrobocie w powiecie raciborskim – najnowsze dane

Mocno wzrosło bezrobocie w powiecie raciborskim – najnowsze dane - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z końcem stycznia 2025 roku liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych w powiecie raciborskim wynosiła 1 546, z czego 849 stanowiły kobiety. W porównaniu do grudnia 2024 roku odnotowano wzrost bezrobocia o 138 osób.

Wśród zarejestrowanych osób znajdują się grupy w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Do 25. roku życia pozostaje bez zatrudnienia 258 osób, długotrwale bezrobotnych jest 690 osób, a powyżej 50. roku życia – 413. Ponadto w rejestrach figuruje 150 osób z niepełnosprawnościami.

Najwięcej bezrobotnych zarejestrowano w Raciborzu – 842 osoby, w tym 450 kobiet. W pozostałych gminach sytuacja kształtuje się następująco: Kornowac – 60 osób, Krzanowice – 81, Krzyżanowice – 153, Kuźnia Raciborska – 182, Nędza – 87, Pietrowice Wielkie – 60, Rudnik – 81.

W styczniu na lokalnym rynku pracy zgłoszono i pozyskano 413 wolnych miejsc pracy oraz miejsc aktywizacji zawodowej. Najczęściej poszukiwani byli pracownicy do obsługi maszyn i urządzeń, zbijacze palet, operatorzy wózków widłowych, pracownicy produkcji oraz kontrolerzy jakości. W ofertach pojawiły się również stanowiska takie jak specjalista ds. sprzedaży z językiem obcym, pracownik ochrony fizycznej, robotnik gospodarczy, tokarz, ślusarz/monter, frezer, kasjer/sprzedawca oraz opiekun medyczny i opiekun osób starszych.

Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec grudnia 2024 roku wynosiła 3,4 procent.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport16 marca 202518:33

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W weekend nie brakowało emocji. Grali piłkarze, siatkarze i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła dobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Sport16 marca 202517:03

Dobra passa Nędzy trwa. Syrynia wiosną bez punktów [FOTO]

Dobra passa Nędzy trwa. Syrynia wiosną bez punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę, 16 marca, na boisku w Nędzy doszło do starcia pomiędzy miejscowym LKS-em a Naprzodem Syrynia. Przed pierwszym gwizdkiem faworytem spotkania wydawał się zespół z gminy Lubomia, który zajmował wyższą pozycję w tabeli III grupy klasy okręgowej. Jednak mecz pokazał, że piłka nożna potrafi zaskakiwać.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.03.2025
13 marca 202521:59

Nasz Racibórz 14.03.2025

Nasz Racibórz 07.03.2025
6 marca 202521:50

Nasz Racibórz 07.03.2025

Nasz Racibórz 28.02.2025
27 lutego 202519:19

Nasz Racibórz 28.02.2025

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.