Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 marca 202520:49

Brutalny napad z maczetą i bronią gazową. Żądali zwrotu długu syna

Brutalny napad z maczetą i bronią gazową. Żądali zwrotu długu syna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Reklama
Region:

Rybniccy policjanci zatrzymali 8 mężczyzn związanych z wtargnięciem do jednego z domów na terenie miasta, aby odzyskać dług. Zamaskowani sprawcy, grozili pokrzywdzonym maczetą i oddali strzały z broni gazowej w kierunku psów znajdujących się w pomieszczeniu. Następnie okradli dom i uciekli. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował 7 mężczyzn w wieku od 19 do 28 lat, którym grozi teraz do 20 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11/12 marca, tuż po północy w jednym z domów na terenie Rybnika. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że do mieszkania wtargnęło 6 mężczyzn w kominiarkach, którzy zażądali od domowników zwrotu długu, który zaciągnął ich syn. Przy użyciu maczety oraz przedmiotu przypominającego broń grozili małżeństwu użyciem przemocy. Następnie oddali kilka strzałów z broni gazowej w kierunku psów, które były w domu, po czym skradli alkohol, kluczyki z samochodu, słuchawki i uciekli...

Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Tuż po zgłoszeniu, w rejonie ulicy Staffa, policjanci zauważyli samochód osobowy, a w nim 6 mężczyzn. W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali 4 obywateli Ukrainy w wieku od 19 do 22 lat, 19-letniego mieszkańca Rybnika oraz 21-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego. W osobówce stróże prawa znaleźli skradzione przedmioty, zabezpieczyli maczetę, broń gazową oraz kominiarki.

Czasochłonne ustalenia rybnickich kryminalnych oraz śledczych z Boguszowic przyniosły rezultat. Policjanci ostatecznie wpadli na trop kolejnych dwóch mężczyzn i ustalili ich tożsamość. Tego samego dnia o godzinie 12.00, w rejonie Placu Wolności w Rybniku, stróże prawa zatrzymali 28-latka z Wodzisławia Śląskiego, który polecił pozostałym zatrzymanym przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów odzyskać dług w wysokości 6 tysięcy złotych od 21-latka. Ponadto podejrzany posiadał przy sobie narkotyki.

Na wniosek śledczych oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował 7 podejrzanych na trzy miesiące. Z kolei 21-latek został objęty policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi do 20 lat więzienia.

Autor: KMP Rybnik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

Darc (IP: *.*.*.102) 18 marca 202523:35
Brawa za wyrwanie chwastów

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja17 marca 202522:47

Wielka gala wiedeńska – Johann Strauss i przyjaciele zachwyciła raciborską publiczność

Wielka gala wiedeńska – Johann Strauss i przyjaciele zachwyciła raciborską publiczność - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wielka Gala Wiedeńska po raz pierwszy odbyła się w Raciborzu, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń. Na scenie wystąpili znakomici soliści, Royal Strauss Orchestra oraz tancerze Grand Royal Ballet. Gościnnie zaśpiewała Anita Sosnkowska-Rywalska.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.03.2025
13 marca 202521:59

Nasz Racibórz 14.03.2025

Nasz Racibórz 07.03.2025
6 marca 202521:50

Nasz Racibórz 07.03.2025

Nasz Racibórz 28.02.2025
27 lutego 202519:19

Nasz Racibórz 28.02.2025

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.