Dzieci z gminy Rudnik będą mogły korzystać z raciborskich żłobków

W placówkach przy Słonecznej i Bielskiej są wolne miejsca, a rodzice dzieci do 3 lat z sąsiedniej gminy pytają o możliwość przyjęcia ich pociech.
Racibórz dysponuje około 90 wolnymi miejscami w zespole żłobków. To efekt inwestycji z minionej kadencji – budowy żłobka przy Bielskiej i rozbudowy placówki przy Słonecznej. Postępujący niż demograficzny sprawił, że działania te okazały się na wyrost. Miasto musi ponosić koszty utrzymania żłobków. Skierowanie do nich dzieci z gminy Rudnik częściowo rozwiąże problem. Prezydent J. Wojciechowicz skierował już do radnych projekt uchwały, ponieważ potrzebna jest formalna zgoda Rady Miasta.
- Obecnie do Zespołu Żłobków w Raciborzu nie uczęszczają dzieci z terenu gminy Rudnik. Rodzice kilkukrotnie kontaktowali się ze Zespołem Żłobków w sprawie przyjęcia ich dzieci. Decyzję w tej sprawie uzależniali od podpisania przez gminę Rudnik porozumienia. Zespół Żłobków w Raciborzu dysponuje wolnymi miejscami, które mogłyby być wykorzystane przez dzieci z terenu gminy Rudnik. Aby móc zawrzeć porozumienie z gminą Rudnik, konieczna jest zgoda Rady Miasta Racibórz. Podpisanie porozumienia daje miastu możliwość zapełnienia miejsc oraz odzyskania części środków ponoszonych na funkcjonowanie Zespołu Żłobków – czytamy w uzasadnieniu.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany