Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 kwietnia 202510:32

Raciborzanie coraz częściej zgłaszają naruszenia prawa on-line – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Raciborzanie coraz częściej zgłaszają naruszenia prawa on-line – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z roku na rok rośnie liczba mieszkańców powiatu raciborskiego, którzy korzystają z możliwości zgłaszania naruszeń prawa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). W 2024 roku naniesiono na mapę aż 2275 zgłoszeń – to o 350 więcej niż w roku poprzednim, kiedy takich sygnałów było 1925.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone z myślą o szybkiej i bezpośredniej reakcji obywateli na niepokojące zjawiska w ich otoczeniu. Mieszkańcy mogą anonimowo wskazywać miejsca, gdzie dochodzi do łamania prawa, takich jak akty wandalizmu, nielegalne wysypiska śmieci, przekraczanie dozwolonej prędkości czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Wzrost liczby zgłoszeń świadczy nie tylko o większej świadomości obywatelskiej, ale także o rosnącym zaufaniu do tej formy komunikacji z policją. Każde zgłoszenie trafia do odpowiednich komórek Policji, które podejmują działania weryfikacyjne i – w razie potrzeby – interweniują.

Z danych Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wynika, że najczęściej zgłaszane problemy w 2024 roku dotyczyły wykroczeń drogowych, nieprawidłowego parkowania oraz zakłócania porządku publicznego. Policja przypomina, że KMZB nie zastępuje numeru alarmowego 112, ale stanowi cenne narzędzie prewencyjne i informacyjne.

Rosnąca liczba zgłoszeń to wyraźny sygnał, że raciborzanie coraz chętniej biorą udział w dbaniu o bezpieczeństwo swojej okolicy. Policja zachęca do dalszego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń i przypomina, że każda informacja może przyczynić się do poprawy jakości życia w naszym powiecie.

zrzut_ekranu_2025-04-21_o_10.33.05

zrzut_ekranu_2025-04-21_o_10.32.52

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia19 kwietnia 202508:39

Domsowie - raciborscy magnaci rynku cygar

Domsowie - raciborscy magnaci rynku cygar - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Christop Sottor
Sport19 kwietnia 202519:27

Derby Raciborza. Dwa ciosy Ocic pogrążyły Brzezie [FOTO]

Derby Raciborza. Dwa ciosy Ocic pogrążyły Brzezie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Wielką Sobotę na boisku przy ulicy Tuwima rozegrano spotkanie 21. kolejki rozgrywek B klasy Podokręgu Racibórz. Był to mecz szczególny, bowiem na murawie zmierzyły się ze sobą drużyny LKS Ocice i LKS Brzezie – rywale lokalni, których starcia od lat wzbudzają spore emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Nasz Racibórz 28.03.2025
27 marca 202520:16

Nasz Racibórz 28.03.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.