Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 października 201021:10

Piotr Klima chce być prezydentem

Piotr Klima chce być prezydentem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Wiedziano, że objawiam chęci, więc wyraziłem zgodę - mówi 56-letni Piotr Klima, farmaceuta, społecznik, "rektor" Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wiceprzewodniczący Rady Miasta z ramienia TMZR. Będzie kandydował na prezydenta Raciborza z listy Porozumienia Samorządów.

KWW Porozumienie Samorządów zostało zarejestrowane na szczeblu wojewódzkim. Będzie wystawiało kandydatów do rad gmin (w tym Raciborza) i powiatu. Jego kandydatem na prezydenta Raciborza jest Piotr Klima. Porozumienie w naszym mieście tworzą: PSL, Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku Klimy, Dobro Ojczyzny Józefa Sadowskiego i Józefa Kastelika, Związki Sybiraków, Wypędzonych z Kresów, Żołnierzy AK oraz Emerytów i Rencistów a także Klub Inteligencji Katolickiej Krystiana Niewrzoła. Poza Klimą Porozumienie rozpatrywało kandydatury Józefa Sadowskiego i związanego z PSL-em raciborskiego adwokata i byłego radnego Marka Gruszki.

- Objawiałem chęci kandydowania więc wyraziłem zgodę - powiedział nam Klima. Nie kryje zadowolenia. - Szukając kandydatów pomyśleli o mnie - dodaje z dumą. Podkreśla, że w sprawach politycznych "był zawieszony". W swojej karierze samorządowej najpierw związał się z SLD (popierał Jana Osuchowskiego), a potem - przeciwko Osuchowskiemu - ze środowiskiem Tadeusza Wojnara. W ostatnich wyborach kandydował z ramienia Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. Teraz TMZR nie chciało Klimy na listach.

Klima słynie z wielu akcji. Założył Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pierwszy wydał wojnę dopalaczom. Lubi organizować wszelakiego rodzaju konferencje. Stara się integrować z każdymi środowiskami, nieraz o sprzecznych celach. Popierał najpierw starania parafian starowiejskich o nazwanie nerki Rondem ks. Ulitzki, a potem wsparł Sybiraków, którzy chcieli ronda Sybiraków.

Kogo poprzez w II turze jeśli ta się odbędzie a Klima do niej nie przejdzie? - To nie będzie moja jednostronna decyzja, lecz środowiska, które mnie popiera. Wiadomo, że po wyborach będą trwały targi polityczne. Startuję w ich imieniu i muszą wziąć pod uwagę ich decyzję - kończy. Popierające go ugrupowania, z wyjątkiem PSL-u, są mocno prawicowe. Blisko im do PiS.

W wyborach będzie walczył z Mirosławem Lenkiem (PO, TMZR, KWW M. Lenka i RS 2000), Robertem Myśliwym (NaM) oraz kandydatem Komitetu Obywatelskiego Raciborzan (najprawdopodobniej będzie to Tomasz Kusy z PiS).

Samo Porozumienie startuje do wyborów kontestując rządzące teraz miastem układy. Klima będzie też kandydował na radnego miejskiego.

(waw)

 

Piotr Klima - życiorys

PIOTR KLIMA ur.  30.06.1954 r. w Raciborzu.  Syn Antoniego i Wandy z d.Joniak. Matka Wanda z d.Joniak pochodziła z Sambora, woj. lwowskie a Ojciec Antoni urodził się w Raszczycach, (na granicy z Raciborzem) pow. rybnicki.

Kolejarskie korzenie i tradycje: rodzice byli pracownikami PKP (Matka – kasjer towarowy w Ekspedycji Kolejowej w Raciborzu, Ojciec Antoni: zastępca naczelnika Stacji w Raciborzu oraz dziadkowie ze strony Ojca: Wincenty – urzędnik kolejowy w Suminie, Herbach, Raciborzu, ze strony Matki: Michał Joniak – kierownik pociągu w Samborze. Pradziadek ze strony Matki: Błażej Bryła był również kolejarzem – nastawniczym na stacji Sambor, a także jego synowie: Franciszek – zawiadowca stacji w Rudkach i Władysław, kierownik pociągu. Również brat Matki Wandy: Bolesław był dyżurnym ruchu na stacji w Oleszycach k/Przemyśla, a jej siostra Michalina Idaś była telegrafistką na stacji w Samborze a po wojnie pracowała na PKP w Bytomiu i Poznaniu.

Piotr Paweł Klima został ochrzczony oraz przyjął I KOMUNIĘ ŚW. i przystąpił do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA w Kościele Farnym, pw. WNMP w Raciborzu. Szkołę Podstawową nr 13 im. St. Staszica (1969r) i I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza (1973r.) ukończył w Raciborzu. Mieszkał z Rodzicami i siostrą Różą najpierw w domu kolejowym przy ul. Pocztowej 1 (do 1960r) a następnie w bloku kolejowym przy ul. Drzymały 12.  Wychowywał się na podwórku kolejowym w obrębie ulic: Drzymały, Sejmowa, Kolejowa i Głowackiego.

Jest magistrem farmacji, ukończył kierunek: analityka medyczna. Oficer rezerwy w stopniu porucznika Wojska Polskiego. Aktualnie wykonuje zawód aptekarza. Wspólnie z żoną Hanną,  farmaceutką, synem Michałem i Jego żoną Zuzanną, również farmaceutami prowadzą Aptekę św. Mikołaja i Aptekę świętych Kosmy i Damiana w Raciborzu oraz Punkt Apteczny św. Mikołaja w Grzegorzowicach, gmina Rudnik.

Studia na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiej Akademii Medycznej ukończył w 1980 roku. W czasie studiów działacz społeczny w organizacji studenckiej - SZSP, na szczeblu wydziałowym, uczelnianym (prezes Rady  Wydziałowej i Uczelnianej Śl.AM) i wojewódzkim. Zorganizował m.in. Międzynarodową Konferencję Naukową Studentów Farmacji „Interpharm,79”.  Był przez 4 lata członkiem Komitetu Koordynacyjnego Studentów Akademii Medycznych

Po studiach podjął pracę na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego na Wydziale Farmaceutycznym. Jednocześnie pracował w zmniejszonym zakresie czasu w Aptece Kolejowej w Sosnowcu, następnie w Aptece Kolejowej w Katowicach. W latach osiemdziesiątych działał w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym najpierw na stanowisku sekretarza Koła w Sosnowcu, następnie sekretarza Oddziału w Katowicach. Z ramienia Dziekana Wydziału Farmaceutycznego był opiekunem Klubu Studenckiego „Farmacon”. Działał również w Polskim Towarzystwie Historii Medycyny i Farmacji. Był przewodniczącym Sekcji Historycznej Oddziału P.T.Farm. w Katowicach. Zorganizował kilkadziesiąt zebrań naukowych z zakresu historii medycyny i farmacji. Pod koniec lat osiemdziesiątych specjalizował się w farmacji aptecznej, medycynie społecznej i organizacji ochrony zdrowia w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, oraz w Studium Farmaceutycznym CMKP w Bydgoszczy.

Jesienią 1989r wyjechał do USA w celach zarobkowych. Zatrudniał się w firmach budowlanych, przy okazji ucząc się różnych fachów.  W latach 1989-91 przebywał w Nowym Jorku, gdzie związał się z Komitetem Pomocy Medycznej Szpitalom w Polsce, którym kierowała Barbara Łojkówna. Tam też nawiązał kontakty z polonijnymi lekarzami i farmaceutami, które przekazał do kraju.

Po powrocie z zagranicy  w 1991r wygrał konkurs na stanowisko Kierownika Składnicy Sanitarnej Śl.DOKP, a od 1996 roku został mianowany dyrektorem Kolejowego Zakładu Zaopatrzenia Farmaceutycznego w Gliwicach, któremu na terenie Śl.DOKP podlegały: hurtownia farmaceutyczna oraz 34 kolejowe apteki i punkty apteczne. Zaopatrywał w leki i materiały medyczne 4 szpitale kolejowe oraz 7 obwodów lecznictwa kolejowego.

W 1992 roku otworzył wraz z żoną Hanną – farmaceutką aptekę prywatną w Raciborzu, a następnie uruchamiał aptekę w Szpitalu Rejonowym, której właścicielem była spółka cywilna raciborskich farmaceutów. W 2000 roku ze względu na likwidację kolejowej służby zdrowia, działalność zawodową ograniczył do swoich aptek oraz do zastępstw w aptece szpitalnej.

Przez okres lat dziewięćdziesiątych pełnił przez kolejne 3 kadencje funkcje Prezesa Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Katowicach, oraz członka Zarządu Głównego P.T.Farm. W tym czasie zorganizował ponad 200 zebrań naukowych, kilkanaście konferencji, sesji i sympozjów naukowych, które cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród wykładowców i licznych słuchaczy. Organizator życia naukowego, kulturalnego i towarzyskiego w środowisku farmaceutycznym. Współpracuje z samorządami zawodów medycznych: - Izbą Lekarską,-  Izbą Pielęgniarek i Położnych, - Izbą Diagnostów Laboratoryjnych.

Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski. Organizator kilku pielgrzymek zagranicznych farmaceutów z całego kraju. M.in. na  XX rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową (130 osób), w Roku Jubileuszowym (50 osób), z prywatną audiencją u Ojca Świętego, który pobłogosławił obrazy świętych Kosmy i Damiana, patronów farmaceutów i lekarzy, oraz Modlitwę Farmaceuty, która  z inicjatywy P. Klimy została napisana przez duszpasterza pielgrzymek farmaceutów i zatwierdzona przez Kościół Katolicki oraz Akt Zawierzenia  Farmaceutów Polskich Matce Bożej Jasnogórskiej, odczytany w Kaplicy Cudownego Obrazu w obecności Metropolity Częstochowskiego.

Kolejną pielgrzymkę zorganizował P. Klima  do Lwowa na uroczystość beatyfikacji s. Marty Wieckiej. Od piętnastu lat organizuje co roku Noworoczną Mszę Świętą Farmaceutów oraz uroczystą Msze Św. w dniu wspomnienia Świętych Kosmy i Damiana, patronów lekarzy i farmaceutów. Msze te są odprawiane w Katedrach w Katowicach, Częstochowie, Gliwicach, Sosnowcu oraz Kościele akademickim w Sosnowcu. Zorganizował 4  Ogólnopolskie Spotkania Farmaceutów na Górze św. Anny oraz jedno na Jasnej Górze. Organizuje wyjazdy autokarowe Raciborza na Dzień Chorego na Jasną Górę oraz na Światowe Kongresy Kresowian na Jasnej Górze (i w związku z innymi okazjami).

Od 2000 roku jest członkiem władz Okręgowej Izby Aptekarskiej w Katowicach. Delegat środowiska farmaceutycznego na kolejne Walne Zgromadzenia Naczelnej i Okręgowej Izby Aptekarskiej. Pełnił funkcję członka Okręgowej Rady Aptekarskiej, następnie jej prezydium. Od 4 lat pełni funkcję wiceprezesa Śląskiej Izby Aptekarskiej. Jest autorem licznych artykułów i notatek prasowych w czasopiśmie OIA „Apothecarius”. Jest autorem artykułów w innych periodykach medycznych i farmaceutycznych. Od początku lat dziewięćdziesiątych organizował życie środowiska aptekarskiego w Raciborzu. Tam też oraz na szczeblu wojewódzkim współpracuje z innymi Towarzystwami Naukowymi oraz samorządami zawodowymi lekarzy, diagnostów laboratoryjnych oraz pielęgniarek i położnych. Trzykrotnie zorganizował Zjazdy Absolwentów Wydziału Farmaceutycznego Śl.AM/SUM.
 
Aktualnie tworzy Stowarzyszenie Absolwentów i Pracowników Wydziału Farmaceutycznego i Oddziału Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Piotr Klima jest również niezwykle aktywny na forum samorządu terytorialnego. Już drugą kadencję pełni funkcję radnego Miasta Raciborza. W bieżącej kadencji powierzono mu stanowisko I zastępcy Przewodniczącego Rady Miasta. W Raciborzu jest postacią bardzo znaną i szanowaną. Stale obecny w lokalnych i regionalnych mediach. W działalności samorządowej podejmuje wiele tematów związanych z ochroną zdrowia. Jest inicjatorem kilku kampanii, np. przeciw dopalaczom  Organizował spotkania na ten temat w różnych śląskich miastach.

P. Klima  w 2003 roku założył w Raciborzu  Raciborską Akademię Zdrowia, przekształconą w 2005 r. na  Stowarzyszenie Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku (rej. w KRS) , do którego przystąpiło ponad 200 osób wieku seniorskim. W tej organizacji zorganizował wraz ze współpracownikami ponad 200 spotkań o charakterze wykładowym, na których gościło 220 wykładowców, prelegentów, lektorów, instruktorów, trenerów. Program ŚUTW to niezwykle bogata oferta zajęć w różnym zakresie dla ludzi w wieku seniorskim. Zainteresowanie tą działalnością sięga daleko poza Racibórz. Informacje o przedsięwzięciach ŚUTW przekazują media regionalne, wojewódzkie, centralne i zagraniczne. Wiele form działalności obejmuje zagadnienia związane ze zdrowiem. Jest organizatorem sesji i konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskim (np. Genealogów w 2008r), zasięgu regionalnym (Historia Wielokulturowości Śląska  w 2010r) i zasięgu ogólnopolskim:(Sesja Naukowa pt.: „Historia Medycyny i Farmacji na Śląsku” w 2010 r.

Nie tylko w zakresie teoretycznym, ale również praktycznym: relaks, rekreacja, rehabilitacja, odnowa biologiczna, zachowania prozdrowotne, opieka nad chorym i niepełnosprawnym. Już drugą kadencję P. Klima jest wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” . Współpracuje w organizacjami propacjenckimi oraz PZN i PZG. W swojej aptece rozwija różne kierunki działalności: - np.. organizuje spotkania dla dzieci i młodzieży raciborskich szkół różnych szczebli, oraz dla dorosłych polegające na zaprezentowaniu pracy  farmaceuty oraz przedstawienie w odpowiedniej formie podstawowych wiadomości nt. używania leków. Jego Apteka „Św. Mikołaja” jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na najbardziej przyjazna aptekę dla niepełnosprawnych.  W swojej aptece zorganizował izbę muzealną, gdzie eksponuje stare meble apteczne (pozyskane z aptek przeznaczonych do kasacji), wyposażenie, urządzenia, naczynia i sprzęty.

Przez kilka lat był członkiem Komitetów Rodzicielskich w raciborskich szkołach. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Jest znanym raciborskim sponsorem wielu przedsięwzięć i akcji organizowanych przez parafie, szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, organizacje propacjenckie,  kluby sportowe itd. Działa charytatywnie na bardzo wielu polach. Jest pomysłodawcą i inicjatorem licznych przedsięwzięć w mieście i regionie.

W latach 2004-2008 był członkiem Rady Społecznej Szpitala Rejonowego w Raciborzu, przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego. Od 2003 roku jest członkiem Raciborskiej Izby Gospodarczej a od 2007r. pełni funkcję członka jej Rady Nadzorczej. Co roku wraz z małżonką występuje na deskach Domu Kultury „Strzecha” w Charytatywnym Koncercie „Gwiazdka Serc”. Jest członkiem Rady Programowej Raciborskiego Centrum Kultury.   Udziela się w życiu raciborskich parafii. Jest znany z niezwykłych akcji i przedsięwzięć, np. :  akcja odzyskania zabytkowego parowozu kolei wąskotorowej, który od 30 lat jako zabytek techniki jest jedną z atrakcji Raciborza, a został przed 6 laty skradziony sprzed dworca PKP, czy organizacji w 2010 r. „Spotkania Dzieci Podwórka Kolejowego z lat 1960-80”.

P. Klima aktywnie uczestniczy w przygotowaniu materiałów do tych programów, a często jest ich lektorem. Nazwisko Piotra Klima ukazało się w ponad 1 tys. publikacjach, artykułach, felietonach, notatkach prasowych i  innych informacjach. Dzięki wielu wystąpieniom oraz wywiadom i opisom jego aktywności Miasto Racibórz i region oraz zawód farmaceutyczny zostały ukazane w pozytywny sposób, stanowiąc tym sposobem dobrą promocję i wizerunek.  Nie sposób wymienić w tej krótkiej charakterystyce osoby wszystkich zasług, cech umysłu i charakteru,  inicjatyw, akcji, przedsięwzięć i wszelkiej działalności Piotra Klimy.

Za swoją pracę naukową, zawodową i społeczną został uhonorowany licznymi wyróżnieniami, m.in.:
•    „Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego”,
•     Odznaką Honorową „ Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”
•     Złotą Odznaką SZSP, 
•    „Odznaka Honorowa Sybiraka”, 
•    „Praemium Honoris Cresovianae” -za krzewienie kultury i tradycji kresowej, przyznany przez Światowy Kongres Kresowian,
•    Medalem im. Ignacego Łukasiewicza (najwyższe odznaczenie w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym”, 
•    Medalem im. prof. Bronisława Koskowskiego (najwyższe odznaczenie Izby Aptekarskiej),
•    Medalem im.Edmunda Baranowskiego (najwyższe odznaczenie śląskich farmaceutów),
•    oraz licznymi  dyplomami i listami gratulacyjnymi przyznanymi przez urzędy, instytucje, towarzystwa naukowe, organizacje pozarządowe, samorządy terytorialne i  korporacje zawodowe.

W 2008 r. wygrał plebiscyt.: 9 Twarzy na 9 Wieków w kategorii POLITYKA na najbardziej znanego raciborzanina w historii 900 letniego Raciborza.

Piotr Klima zawarł w 1982 roku szczęśliwe małżeństwo z Hanną Chodkiewicz, urodzoną w Bytomiu (z Ojca - górnika i Matki – nauczycielki), z którą ma trzech Synów: Pawła (28),  Michała (26),  Jana (17). Jest też szczęśliwym dziadkiem  półrocznej Julii.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 października 202417:59

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Wiele emocji towarzyszyło weekendowym zmaganiom na boiskach i parkietach. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Aktualności19 października 202413:40

Zmarł ks. dziekan Gotfryd Fesser, były proboszcz z Górkach Śląskich

Zmarł ks. dziekan Gotfryd Fesser, były proboszcz z Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. arch. portalu/H. Machnik
Reklama
Reklama
Aktualności19 października 202413:26

Rywalizacja i rekreacja. Rodzinny piknik biegowy w Pietrowicach Wielkich

Rywalizacja i rekreacja. Rodzinny piknik biegowy w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Biegacze i miłośnicy nordic walking zebrali się dziś, 19.10., na boisku Startu. Pierwsi na trasę wybiegły przedszkolaki. Na koniec dorośli.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja20 października 202421:16

Jubileuszowy koncert z okazji 100-lecia kościoła w Owsiszczach

Jubileuszowy koncert z okazji 100-lecia kościoła w Owsiszczach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 20 października 2024 roku, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach był miejscem wyjątkowego wydarzenia muzycznego z okazji 100. rocznicy jego poświęcenia. O godzinie 17:00 rozpoczął się koncert, w którym wystąpili uczniowie Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

Jan Ptak
Reklama
Sport20 października 202415:53

Rozegrano IX Spinningowe Zawody Drużynowe z Łodzi Babiczok 2024

Rozegrano IX Spinningowe Zawody Drużynowe z Łodzi Babiczok 2024 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Aktualności20 października 202421:50

Trudna przeprawa w Siechnicach. RKK AZS Racibórz tylko z jednym punktem

Trudna przeprawa w Siechnicach. RKK AZS Racibórz tylko z jednym punktem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red, źródło: RKK AZS Racibórz, fot. arch. portalu - Jan Ptak
Aktualności21 października 202416:37

Praga oczami uczniów Mechanika: Niezapomniana podróż

Praga oczami uczniów Mechanika: Niezapomniana podróż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności21 października 202420:10

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Pietrowicach Wielkich

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

21 października gmina Pietrowice Wielkie obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Na zaproszenie wójta Adama Wajdy w restauracji Roma pojawili się nauczyciele, dyrektorzy oraz pracownicy administracji i obsługi gminnych placówek oświatowych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością posłanka Gabriela Lenartowicz oraz wizytatorzy rybnickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Maria Szymanowska i Jan Goldman.

TH
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport20 października 202420:31

Zacięta walka na parkiecie. SK Górnik Radlin wygrywa po tie-breaku [FOTO]

Zacięta walka na parkiecie. SK Górnik Radlin wygrywa po tie-breaku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę kibice zgromadzeni w hali sportowej w Radlinie mieli okazję być świadkami prawdziwego siatkarskiego spektaklu. Miejscowy SK Górnik Radlin w ramach III kolejki I ligi śląskiej mężczyzn podejmował Klub Siatkarski Racibórz. Po pięciosetowej walce, to gospodarze cieszyli się z końcowego triumfu.

opr. (greh), fot. Maciej Lorenz
Aktualności20 października 202408:31

Wrocławski Teatr Pieśń Kozła na deskach RCK

Wrocławski Teatr Pieśń Kozła na deskach RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.10.2024
17 października 202422:07

Nasz Racibórz 19.10.2024

Nasz Racibórz 11.10.2024
10 października 202420:34

Nasz Racibórz 11.10.2024

Nasz Racibórz 04.10.2024
3 października 202420:35

Nasz Racibórz 04.10.2024

Nasz Racibórz 27.09.2024
26 września 202418:43

Nasz Racibórz 27.09.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.