Dzień obrony cywilnej w Raciborzu z podsumowaniem sytuacji kryzysowych

W restauracji Raciborska odbyły się dziś uroczyste obchody Światowego Dnia Obrony Cywilnej. Spotkanie otworzyli prezydent oraz starosta raciborski, którzy mówili m.in. o szczególnej sytuacji na Ukrainie. Włodarze miasta i powiatu głęboko wierzą, że nic nam nie grozi, lecz wszystkie służby muszą być i są przygotowane na każdy scenariusz.
W spotkaniu wziął udział między innymi prezydent miasta, starosta raciborski, dyrektorzy ds. ochrony ludności, zarządzania kryzysowego oraz wójtowie gmin z szefami poszczególnych służb. Starosta podkreślił, że ostatni rok był względnie spokojny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i miasta. Wśród najpoważniejszych wydarzeń pożarowych minionego roku znalazł się pożar Centrum Matki i Dziecka w Raciborzu, pożar klubu Brooklyn oraz pożar lasu w Rudach. Nie stwierdzono zagrożeń powodziowych oraz epidemiologicznych. Największą inwestycją mającą uchronić cały region przez skutkami powodzi jest – Zbiornik „Racibórz Dolny”.
Podczas uroczystości nagrodzono osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do obrony cywilnej ludności. Wśród nagrodzonych są: Halina Rycerz- Kuliga (prezes Stowarzyszenia na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego), Aleksander Lenart (OSP Kuźnia Raciborska), Joanna Muszała- Ciałowicz (dyrektor Muzeum w Raciborzu), Urszula Romanowska (Zarząd Budynków w Raciborzu), Norbert Kowalik (Zakłady cieplne), Maksymilian Lamczyk (inspektor ds. obronnych i sytuacji kryzysowych w Krzyżanowicach).
Jan Krolik, zastępca komendanta raciborskiej PSP podkreślił, że obrona cywilna jest znaczącym źródłem pomocy w razie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu społeczeństwa. Podkreślił, że wszystkie jednostki ściśle ze sobą współpracują, dzięki temu interwencje przebiegają bardzo sprawnie.
AHA
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany