VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy: dziś o systemach fotowoltaicznych
Czy energetyka prosumencka rozwinie się w Polsce? Który sektor OZE będzie konkurencyjny w następnych latach? Na jakie wsparcie może liczyć prosument do 2020r.? Czy rynek kolektorów słonecznych będzie dalej tak prężnie rozwijał się? Czy nastąpi wzrost sprzedaży kotłów na biomasę do celów przydomowych? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć organizatorzy i prelegenci podczas VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy organizowanego 12 i 13 czerwca w Raciborzu.
Wczoraj w Raciborzu rozpoczęło się największe w Polsce spotkanie sektora energetyki prosumenckiej - VII Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej i Biomasy. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Energetyki Odnawialnej we współpracy z Miastem Racibórz oraz Raciborską Izbą Gospodarczą.
Jednym z tematów poruszanych przez uczestników Forum jest Mikrogeneracja i energetyka rozproszona: kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne i kotły na biomasę. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. prof. Maciej Nowicki - promotor energetyki prosumenckiej w Polsce, Robin Welling - Prezydent ESTIF (Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Energetyki Słonecznej), Jerzy Witold Pietrewicz - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Małgorzata Skucha - Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lutz Ribbe - dyrektor niemieckiej organizacji ekologicznej Euronatur.
Wczoraj tematem przewodnim były kolektory słoneczne i biomasa, natomiast dziś specjaliści rozmawiali w Pałacyku Rafako o systemach fotowoltaicznych i mikroinstalacjach w systemach energetyki prosumenckiej.
inf. ze stron mteoraciborz2014.blogspot.com oraz www.forum.ieo.pl
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany