Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 lutego 202016:58

Czas na nową strategię dla Raciborza. Władze zaczęły od dobrej lekcji

Czas na nową strategię dla Raciborza. Władze zaczęły od dobrej lekcji  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prof. UE dr hab. Andrzeja Sztando z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu udzielał naszym samorządowcom rad na temat strategicznego planowania w samorządach. 

Dla wybranych w 2018 r. władz Raciborza to cenne wskazówki. W tym roku mija bowiem termin obowiązywania strategii wypracowanej na lata 2006–2015, zaktualizowanej do 2020 roku. Prezydent Dariusz Polowy wielokrotnie podkreślał, że nowy dokument pokaże, co chcą zrobić nowi włodarze na rzecz rozwoju miasta we wszystkich obszarach.

- Aby jak najlepiej przygotować się do sporządzenia tego kluczowego dokumentu, który powinien wyznaczać horyzontalne cele, docelową wizję jak również strategiczne i operacyjne kierunki rozwoju - Miasto Racibórz wraz z Powiatem Raciborskim zorganizowały konferencję pt. „Praktyka zarządzania strategicznego rozwojem gminy” - informuje ratusz.

W dyskusji udział wzięli włodarze ościennych gmin, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych, miejskich spółek, radni miasta i powiatu, urzędnicy, a także inne podmioty, z którymi łączą nas wspólne interesy (np. budowa Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna). W konferencji udział wzięli m. in.: wicestarosta Marek Kurpis, burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, burmistrz Rydułtów Marcin Połomski, wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, wójt Rudnika Piotr Rybka, wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój, wójt Gaszowic Paweł Bugdol, wójt Lysek Grzegorz Gryt, z-ca wójta Lubomi Bogdan Burek, Gabriela Tomik pełnomocnik Ministra Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, prorektor PWSZ w Raciborzu dr Jacek Pierzchała i dr Aleksander Wolski dziekan Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach.

- Dajemy jasny sygnał, że podchodzimy poważnie i odpowiedzialnie do zadania, które stoi przed nami. Strategia, nad którą już wkrótce rozpoczniemy prace, będzie ściśle powiązana ze strategią województwa, regionu i współpracujących z nami samorządów. Szkolimy się, bo wierzymy, że wysiłek włożony w te prace dzisiaj zaowocuje dobrymi skutkami w przyszłości. Zaowocuje strategią, która rzeczywiście będzie odpowiadała naszym potrzebom. W strategii znajdzie się to co wartościowe i rozwojowe - mówił podczas otwarcia konferencji prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Podczas dwudniowej konferencji prowadzonej przez cenionego specjalistę, prof. UE dr hab. Andrzeja Sztando z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu poruszane były takie kwestie jak:

- Jak najlepiej przygotować się do opracowania tego strategicznego dokumentu
- Czym należy się kierować przy podejmowaniu decyzji rozwojowych
- Jakie są typowe dylematy w pracach nad strategią
- Jak zgodnie ze sztuką oraz nowymi regulacjami należy budować strategię
- Jaki jest klucz do sukcesu na etapie wdrażania zapisów zawartych w opracowanym dokumencie.

Autor: opr. waw, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 kwietnia 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Przed nami długi, świąteczny weekend. Sprawdź, co będzie się działo w Raciborzu i okolicy, i gdzie warto się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport16 kwietnia 202523:48

MinibasketBall Racibórz w turnieju półfinałowym Jr. NBA Girls

MinibasketBall Racibórz w turnieju półfinałowym Jr. NBA Girls - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. MinibasketBall Racibórz
Sport18 kwietnia 202513:05

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W najbliższą sobotę nie zabraknie sportowych emocji. Grać będą piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Strony Partnerskie17 kwietnia 202522:26

Powiatowy Informator dla Seniora 3/2025

Powiatowy Informator dla Seniora 3/2025 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał zlecony
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Nasz Racibórz 28.03.2025
27 marca 202520:16

Nasz Racibórz 28.03.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.