W co ubrać dziecko na specjalną okazję, gdy pogoda nie sprzyja

W dobie pandemii koronawirusa sezon komunijny znacznie wydłuża się w czasie, a śluby są systematycznie przekładane na dalsze terminy. Oznacza to jedynie tyle, że uroczystości rodzinnych nam nie ubywa, a świętując wyjątkowe okazje, będziemy czuć się znacznie bezpieczniej. Jak zatem wygodnie i elegancko się ubrać, gdy pogoda nie sprzyja? Czytając ten artykuł, dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając elegancki strój dla dziecka, mając na uwadze czynniki atmosferyczne. Pomówimy o dniach upalnych oraz tych chłodniejszych z możliwymi opadami deszczu.
Jak przewidzieć pogodę?
Każdy z nas na przyjęciach rodzinnych, czy innych specjalnych okazjach chce wyglądać wyjątkowo. Ale jak przewidzieć jaka będzie pogoda danego dnia, by zaplanować odpowiedni strój? Jedyne co mamy do dyspozycji i jest w miarę miarodajne, to prognozy pogody. Niestety dużo wcześniej tego nie sprawdzimy, więc przy odległych terminach warto zdać się na własne doświadczenie. Wiadomo, że w miesiącach lipiec-sierpień, bardziej możliwe są ciepłe temperatury niż ochłodzenia. We wrześniu możemy zarówno trafić na jeszcze ciepłą temperaturę powietrza, jak i na chłodny front atmosferyczny. Miesiące późniejsze, czyli październik, listopad i grudzień, stopniowo są coraz chłodniejszymi miesiącami, przynoszącymi deszcze, zimne temperatury, a nawet mrozy i opady śniegu.
Zmienny klimat
Podczas planowania stroju dla dziecka, zanim wybierzemy ten odpowiedni zestaw, warto zadać sobie kilka pytań takich, jak:
- czy będzie ciepło?
- czy zapowiadane są deszcze?
- czy będzie wiało?
- czy będzie miejsce na ewentualne przebranie się?
- czy jedziecie na długi okres czasu, czy krótkie przyjęcie?
- czy droga jest długa?
Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na ubiór, a co za tym idzie, na nasze samopoczucie i to, czy przyjęcie będzie należało do tych udanych. W końcu komfort fizyczny dziecka to podstawa dla rodziców.
Jeśli nie wiesz jak ubrać niemowlę przed długą podróżą autem, zapraszamy na bloga sklepu olalaKids.
Co na gorące dni?
Zasadą numer jeden w ciepłą, słoneczną pogodę, jest wybór ubrań przewiewnych i lekkich, najlepiej wykonanych z bawełny. Takie ubrania nie będą się kleić do ciała, a przede wszystkim pozwolą skórze swobodnie oddychać. Dla dziewczynki mogą to być eleganckie sukienki, a dla chłopca szorty i koszula. Jeśli chcesz znaleźć ciekawe propozycje ubraniowe, zapraszamy do odwiedzenia naszej kategorii produktów z eleganckimi ubraniami dla dziewczynek na sklepie olalaKids.
Drugim ważnym aspektem, który warto rozważyć, szykując strój, jest nakrycie głowy. Lejący się z nieba żar może przynieść nam także nieoczekiwane efekty, jakimi może być ból głowy, złe samopoczucie, a w wyjątkowych sytuacjach nawet udar słoneczny. Dziecięca skóra jest znacznie bardziej narażona na poparzenia słoneczne, więc warto ją dodatkowo chronić.
Ochłodzenie - czy konieczna jest zmiana planów?
W przypadku ochłodzenia, gdy zapowiadane są niższe temperatury, a w późniejszych miesiącach nawet i ujemne, wcale nie trzeba zmieniać planów dotyczących planowanego stroju. Jeśli wybieramy się na dużą imprezę, organizowaną w sali bankietowej, czy innym budynku, mamy pewność, że są to pomieszczenia ogrzewane. Dzieci na takich spotkaniach z reguły nie umieją usiedzieć na miejscu, więc ubieranie ich w grube, nieprzewiewne stroje mogłoby nie być komfortowe. Dzieci biegając pocą się i chcą się rozbierać. Mogą tym doprowadzić do przeziębienia organizmu. Warto pomyśleć o ubraniach, na które na czas drogi, czy bycia poza budynkiem, możemy łatwo założyć grubszy sweterek, czy marynarkę.
Rzeczy na zmianę
Gdy nie jesteśmy pewni pogody, a mamy możliwość zabrania ze sobą ubrań na zmianę, to warto to zrobić. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykane są nagłe załamania pogody, co wiąże się także ze zmianą temperatury. Przy nagłych opadach deszczu, dzieciom może okazać się zbyt chłodno, a czasem może nawet dojść do przemoczenia odzieży. Jadąc więc w podróż, warto spakować do samochodu dodatkowy komplet ubrań, by spokojnie skupić się na świętowaniu, aniżeli martwieniu o komfort dziecka.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany