Raciborskie krwiodawstwo ma umowę na dostawę osocza dla Biomedu
Biomed-Lublin podpisał umowy z dziewięcioma Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na odbiór osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 - podała spółka w komunikacie. Wśród nich jest też RCKiK w Raciborzu
BIOMED – LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. 3 lipca 2020 r. rozpoczął proces zawierania z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa umów dostawy osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 na warunkach ustalonych z Narodowym Centrum Krwi. Tego dnia zawarta została umowa z RCKiK w Raciborzu oraz Radomiu. Spółka zaprosiła do współpracy wszystkie, tj. dwadzieścia jeden Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce - podał Biomed.
Przedmiotem umowy jest wytworzenie, kwalifikacja i dostawa osocza ludzkiego zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2 do wytwarzania produktu leczniczego GAMMA anty-SARS-CoV-2 do badań klinicznych. W ramach umowy RCKiK zobowiązuje się do produkcji i badania osocza zgodnie ze specyfikacją i wymaganiami dotyczącymi kwalifikacji i kontroli jakości, zaś Biomed do odbioru zakwalifikowanego osocza w uzgodnionych wcześniej terminach i zapłaty ceny.
Umowy zawierane są w związku z realizacją przez Biomed wraz z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie oraz Instytutem Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie projektu pn. "OTRZYMANIE IMMUNOGLOBULINY LUDZKIEJ Z OSOCZA LUDZKIEGO POZYSKANEGO OD DAWCÓW PO PRZEBYTEJ INFEKCJI WIRUSOWEJ SARS-CoV-2" (Projekt) w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych dotyczącego minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.
Celem Projektu jest przeprowadzenie badań klinicznych i jak najszybsze opracowanie i wdrożenie do stosowania skutecznej terapii, która jako ratująca zdrowie i życie może być stosowana zarówno u pacjentów ze stwierdzoną infekcją wirusem SARS-CoV-2 jak i/lub osób podejrzanych o infekcję oraz/i narażonych na infekcję tymże patogenem. Na potrzeby realizacji projektu Biomed potrzebuje ok. 160-200 litrów osocza w jak najszybszym terminie.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz