Oszczędne ogrzewanie. Czy to możliwe?
Okres jesienno-zimowy to dla właścicieli domów konieczność pogodzenia się ze znacznie wyższymi kosztami eksploatacyjnymi. Nie jest to miła perspektywa, tym bardziej że oprócz poniesienia wydatków, konieczne będzie uprzednie znalezienie najlepszej oferty, zakup i dowóz materiału opałowego. Zastanówmy się dziś, w jaki sposób zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
Jak oszczędzać na ogrzewaniu?
Zakręcanie grzejników, po to by w przestrzeni domowej utrzymać niższą temperaturę to sposób nie tylko niewygodny, ale i wyjątkowo mało rozsądny, trudno też będzie znaleźć zwolenników takiego rozwiązania. Co zatem możemy zrobić, by ogrzewanie nie zrujnowało domowego budżetu? Przede wszystkim zadbać o sprawny i ekonomiczny system grzewczy. Mamy tu na myśli wszystkie aspekty związane z zachowaniem odpowiedniej temperatury we wnętrzach mieszkalnych. Znaczenie ma więc zarówno grubość i jakość okładzin termoizolacyjnych, sprawność systemów wentylacyjnych, jak i ekonomiczne i funkcjonalne źródła ciepła. Czasy żeliwnych kaloryferów zasilanych za pomocą grubych rur przesyłowych przez nieekonomiczne kotły na węgiel kamienny, na szczęście powoli odchodzą w niepamięć. Dziś królują zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązania.
Kotły wyposażone w automatyczne zasobniki to oczywiste udogodnienie na użytkowników. Znika konieczność częstego dokładania paliwa, wizyty w kotłowni stają się znacznie rzadsze. Jednak oprócz wygody możemy liczyć także na oszczędności. Automatyka, która dba o utrzymanie paleniska we właściwej kondycji, optymalizuje sposób spalania tak, aby ten był jak najbardziej efektywny. Naturalnie, oprócz technologii, głównym fundamentem sukcesu jest w tym przypadku rodzaj i jakość używanego paliwa. Pozycję lidera na polskim rynku dzieli między sobą pellet i ekogroszek. Czym te rodzaje paliwa zasłużyły sobie na tak duże uznanie odbiorców?
Postaw na dobry opał
Zarówno pellet, jak i ekogroszek doskonale wpisują się w potrzebę dostarczania paliwa wygodnego w użytkowaniu, a jednocześnie wydajnego. Ekogroszek produkowany jest z najlepszej jakości wysokoenergetycznego węgla, do produkcji pelletu wykorzystuje się ściśle wyselekcjonowane zrębki i wióry drewniane. W obu przypadkach mamy więc do czynienia z efektem przerobu surowca o najwyższej jakości, wspólnym mianownikiem jest też ekologiczne spalanie i bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Ten ostatni jest jednak możliwy do uzyskania tylko po spełnieniu ściśle określonych założeń.
Popularność pelletu i ekogroszku sprawiła, że na rynku znaleźć możemy mnóstwo konkurencyjnych ofert, a dostawcy w walce o klienta toczą prawdziwą wojnę cenową. Na pierwszy rzut oka to sytuacja bardzo pożądana z punktu widzenia osoby, która stoi przed koniecznością zakupu opału. Niestety, dążenie do ciągłego obniżania ceny często odbija się na jakości oferowanego materiału. Efekt? Zamiast radości z korzystnego zakupu mamy do czynienia z paliwem, które spala się nieefektywnie, w ogólnym rozrachunku jego eksploatacja jest bardzo droga. Dodatkowo często mamy też do czynienia z ponadnormatywnym zanieczyszczeniem pieca i przewodów kominowych. Dobrą praktyką jest korzystanie jedynie z oferty rzetelnych sprzedawców. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Na stronie https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/ znajdziemy ofertę firmy SAM-BUD-ROL, będącej renomowanym dostawcą opału. Korzystanie z asortymentu przygotowanego przez tak doświadczony, cieszący się uznaniem klientów, skład opałowy to gwarancja ekonomicznego i efektywnego ogrzewania.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany