Raport 998. Strażacy musieli zastąpić lekarza
Cztery zdarzenia odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie wtorkowej służby. Dwa z nich dotyczyły konieczności udzielenia pomocy medycznej ze względu na brak wolnej karetki, dwa kolejne czadu w mieszkaniach przy Katowickiej i Piwnej. Sprawdź szczegóły interwencji.
Pierwsze ze zdarzeń dotyczących udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 14.57. Zgłoszenie dotyczyło konieczności udzielenia pomocy ze względu na brak wolnej karetki pogotowia. Pomocy wymagała około 80-letnia lokatorka jednego z mieszkań przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dotarciu na miejsce strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazali pacjentkę ratownikom.
O godzinie 15.41 w obiekcie handlowo-usługowym przy ulicy Drzymały miejsce miało podobne zdarzenie. Tym razem dotyczyło ono około 40-letniego mężczyzny, który źle się poczuł. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z Reymonta. Mężczyźnie udzielono pomocy, a gdy poczuł się już lepiej odmówił skorzystania z usług zespołu ratownictwa medycznego. Strażaków poinformował, że sam uda się do szpitala na badania.
Kolejne dwa zdarzenia związane były z alarmami z czujników tlenku węgla. Pierwsze z nich miało miejsce o godzinie 19.56 w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Katowickiej. Na miejsce udały się dwa zastępy PSP. Po dojeździe służb na miejsce lokatorzy znajdowali się poza mieszkaniem. Strażacy dokonali pomiarów, lecz ich urządzenia nie wskazały obecności czadu. Prawdopodobną przyczyną wejścia czujki w stan alarmu było użycie dezodorantu przez jednego z lokatorów.
Podobne zdarzenie odnotowano o godzinie 20.13 przy ulicy Piwnej. Tam także doszło do wszczęcia alarmu przez czujkę tlenku węgla. Na adres wskazany w zgłoszeniu zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i dokonaniu pomiarów stwierdzono obecność czadu w stężeniu około 60 PPM. Mieszkanie przewietrzono, sprawdzono także pozostałe lokale. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się tlenku węgla była nieszczelność połączenia piecyka gazowego z przewodem spalinowym. Lokatorzy nie wymagali jednak pomocy medycznej.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz