Stary szpital może stać się apartamentowcem. Radni dali zgodę
Rada Miasta zmieniła plan przestrzenny dla starego szpitala przy ul. Bema. Obecne zapisy sprzyjają inwestycji planowanej przez właściciela części nieruchomości, tej przy parku im. Miasta Roth.
Temat jest głośny od lutego zeszłego roku, kiedy były wiceprezydent Michał Fita zamieścił wizualizacje pokazujące, jak mógłby wyglądać po przebudowie szpital. - Spotkałem się z nowym inwestorem chcącym zagospodarować teren starego szpitala przy ul. Bema. Jedno skrzydło ma on zamiar przekształcić w nowoczesny apartamentowiec zachowując zabytkową fasadę. Ma tu powstać 57 mieszkań z widokiem na Park im. miasta Roth oraz parking wielopoziomowy. Realizacja tej inwestycji przyczyni się nie tylko do rozwoju, ale również pozwoli zabezpieczyć obiekt będący dziś miejscem pożarów i straszydłem w centrum miasta. Nie trzeba będzie na zabezpieczenie wydawać publicznych pieniędzy. Potrzebne są tylko decyzje zmieniające parametry Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz zgoda Konserwatora Zabytków. Wszystko więc w rękach Prezydenta i Rady Miasta - pisał Fita.
Parametry te właśnie, na sesji 28 sierpnia, zostały zmienione, zgodnie z intencjami właściciela. Nie ma więc przeszkód, by realizować tu inwestycję deweloperską.
Plan przestrzenny dla tego fragmentu miasta zakłada:
1) przeznaczenie: a) teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej, rozumiany jako zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i zabudowa usługowa, b) dopuszcza się łączenie funkcji mieszkaniowej i usługowej w tym samym budynku, c) nie dopuszcza się funkcji związanych z obsługą samochodów, d) nie określa się proporcji pomiędzy funkcją mieszkaniową i usługową na działce budowlanej;
2) intensywność zabudowy jako wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej: minimalna 0,1, maksymalna 2,7;
3) maksymalna powierzchnia zabudowy: 80% powierzchni działki budowlanej;
4) minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej: 10% powierzchni działki budowlanej;
5) maksymalna wysokość zabudowy: 27 m;
6) nieprzekraczalna linia zabudowy: zgodnie z rysunkiem planu;
7) geometria dachu: a) część dawnego szpitala, oznaczona na rysunku planu literą A: zgodnie z historycznym wizerunkiem budynku, b) część dawnego szpitala, oznaczona na rysunku planu literą B: zgodnie z historycznym wizerunkiem budynku, przy czym w przypadku rozbudowy i nadbudowy dopuszcza się dach płaski, c) dawne prosektorium, oznaczone na rysunku planu literą C: zgodnie z historycznym wizerunkiem budynku, d) inne budynki: dach płaski.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz