Skorzystaj z oferty Tkalni Kietrz
Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu zaprasza do zapoznania się ze swą ofertą.
Aromatyczny relaks w saunie
Tkalnia serdecznie zaprasza na noworoczny relaks i odprężenie. 15 minutowe ceremonie zapachowe w saunie, basen, muzyka, poczęstunek i najlepsza atmosfera. Chcemy, wprowadzić Państwa w świat saunowania - będziemy organizować aromatyczne ceremonie z mistrzem rytuałów. Rezerwacja w kasie i pod numerem telefonu 77 485 44 04.
Wiara. Nadzieja. Miłość. Nowy cykl spotkań w Tkalni
Kietrzańska Tkalnia pragnie zwrócić uwagę mieszkańców Kietrza i okolic na cykl spotkań pod tytułem Wiara. Nadzieja, Miłość. Pierwsze z nich już 13 styczniao godzinie 19.00, w auli Zespołu Szkół w Kietrzu na ul. Kościuszki.
Gościem specjalnym będzie Tomasz Żółtko - Muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego utworów zmusza do refleksji, krytycznego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Szczęściarz zakochany nieprzytomnie w swojej żonie i dwójce dzieci. Ideowy chrześcijanin, naśladowca Chrystusa. Przeciwnik fundamentalizmów we wszelkiej postaci, za co bywa zwalczany i potępiany przez różnych ortodoksów. Natomiast przez osoby areligijne często postrzegany jako dewota. Klasyczny samotny wilk. Wydał do tej pory trzynaście płyt oraz sześć zbiorów wierszy.
Więcej o Tomaszu na stronie https://tomaszzoltko.pl/
Opowieść o Narodzeniu Pańskim. Koncert MATE.O
Koncert Mate.O będzie drugim spotkanim z cyklu Wiara. Nadzieja. Miłość.
Jak mówi sam artysta: Ta opowieść nie jest tylko czasem radości z Narodzenia Pańskiego. Pierwsza część koncertu jest adwentowa, to „adventus” – oczekiwanie, tęsknota, więc są utwory, które dokładnie o tym mówią. To jest taki dwuczęściowy koncert, ale warto go przeżywać w całości, więc my zaryzykowaliśmy i – nie kolędując – ale już snując tę opowieść w czasie Adwentu – bo to już jest czas na to – przepowiadając, to co ma nadejść, jeszcze wspólnie nie kolędujemy. Jesteśmy w tej tradycji zgodni, że nie śpiewamy jeszcze polskich kolęd. Chociaż są pieśni o Narodzeniu Pańskim, niektóre zwane kolędami, ale nie wszystkie. Są pieśni, które mówią już stricte o narodzeniu Chrystusa, są starymi hymnami, które nigdy nie były nazwane kolędami. Kolędy są takim, może nie nowoczesnym, ale nie najstarszym tworem, to były po prostu noworoczne pieśni, które zostały w pewnym sensie schrystianizowane – wyjaśnił Mate.O.
Moi ważni. Portrety prywatne.
Spotkanie autorskie pt. Rozmowy o tym, jak pięknie żyć, będące częścią cyklu spotkań Wiara. Nadzieja. Miłość.
Będzie to spotkanie z autorką Barbarą Gruszką-Zych oraz Krzysztofem Zanussim dotyczyć będzie między innymi książki Barbary Gruszki-Zych pod tytułem "Moi ważni. Portrety prywatne" - to zbiór osobistych portretów ludzi ze świata współczesnej kultury i nauki. Wśród opisanych znajdują się: Wilhelm Brasse, Natalia Gorbaniewska, o. Jan Góra, Wojciech Kilar, Jan Kobuszewski, Czesław Miłosz, Jan Nowak-Jeziorański, ks. Janusz Stanisław Pasierb, ks. Jan Peszkowski, s. Michaela Rak, Éric-Emmanuel Schmitt, Józef Skrzek, Janusz Szuber, ks. Jan Twardowski, Edward Wylęgała, Adam Zagajewski, Krzysztof Zanussi, Marian Zembala, abp Damian Zimoń.
Podczas lektury nie tylko poznajemy artystyczne i życiowe inspiracje przedstawionych postaci, ale przede wszystkim dowiadujemy się, jakimi są ludźmi, czym żyją na co dzień. Istotne, że autorka każdego z nich zna osobiście, a z niektórymi się przyjaźni. Pisząc książkę, wykorzystała swoje, także nieupubliczniane dotąd notatki, korespondencję, wywiady, nagrania związane z pracą dziennikarską, odnoszące się do bohaterów wspomnień, które dzięki temu zyskały klimat intymnej, nasyconej szczegółami opowieści.
Barbara Gruszka-Zych posiada wyjątkowy dar prowadzenia rozmowy, co sprawia, że jej bohaterowie bez obaw odsłaniają przed nami także te sfery życia, które zazwyczaj pozostają dla odbiorców niedostępne. Poznajemy nie tylko szczegóły biografii i dorobek jej ważnych, ale ich życiowe przesłanie przekazane podczas wielogodzinnych rozmów.
Serdecznie zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/TkalniaKietrz/
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany