Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 sierpnia 201919:14

Zagraniczni piłkarze bez tytułów pobytowych zatrzymani przez pograniczników

Zagraniczni piłkarze bez tytułów pobytowych zatrzymani przez pograniczników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w zasięgu terytorialnej odpowiedzialności służbowej oddziału, ujawnili przypadki sportowców, którzy przebywali w naszym kraju nie posiadając do tego tytułu prawnego.

Obywatel Liberii i obywatel Kolumbii przyjechali na Śląsk aby znaleźć klub piłkarski, w którym będą mogli kontynuować swoją karierę. W ramach przeprowadzonej wobec nich kontroli legalności pobytu funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemcy przebywają w Polsce nielegalnie. Liberyjczyk przyjechał do Polski na podstawie krótkoterminowej polskiej wizy Schengen, która w trakcie jego pobytu utraciła ważność. Ponadto nie posiadał innego ważnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu i pobytu w Polsce. Z kolei Kolumbijczyk nie posiadał ważnego dokumentu uprawniającego go do legalnego pobyty na terytorium RP. Jak ustalono w toku czynności służbowych cudzoziemiec złożył wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium Hiszpanii, jednakże w trakcie trwania przedmiotowej procedury nie był upoważniony do pobytu na terytoriom RP. Wobec cudzoziemców podjęte zostały odpowiednie czynności służbowe, które w przypadku obywatela Liberii zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu, a wobec obywatela Kolumbii ukaraniem mandatem gotówkowym oraz pouczeniem o konieczności powrotu do kraju, w którym posiada pobyt.

Jednocześnie Straż Graniczna apeluje do klubów sportowych zamierzających zatrudnić zawodników z państw poza Unii Europejskiej, o przestrzeganie procedur pobytowych oraz związanych z powierzeniem wykonywania pracy. Przed ich zatrudnieniem, a także przed umożliwieniem im udziału w treningach, grach kontrolnych należy zweryfikować status pobytowy obcokrajowców. W tym momencie przydatna może być pomoc i wiedza funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Autor: ŚlOSG, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 lutego 202510:30

Zadymienie, pożar i otwarcie mieszkania. Weekend strażaków

Zadymienie, pożar i otwarcie mieszkania. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Bojanów, OSP KSRG Krzanowice
Reklama
Sport24 lutego 202500:43

XXII edycja HLPN przeszła do historii [FOTO]

XXII edycja HLPN przeszła do historii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzynaście weekendów, kilkadziesiąt rozegranych spotkań, setki bramek, wiele emocji, radości, a czasem smutku. To wszystko złożyło się na XXII edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej, którą w niedzielny (25.02) wieczór zakończono w hali OSiR Racibórz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.02.2025
20 lutego 202513:34

Nasz Racibórz 21.02.2025

Nasz Racibórz 14.02.2025
14 lutego 202519:07

Nasz Racibórz 14.02.2025

Nasz Racibórz 07.02.2025
6 lutego 202519:32

Nasz Racibórz 07.02.2025

Nasz Racibórz 31.01.2025
30 stycznia 202520:04

Nasz Racibórz 31.01.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.