Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 marca 202116:46

Żołnierze 13 ŚBOT podnoszą poziom wyszkolenia

Żołnierze 13 ŚBOT podnoszą poziom wyszkolenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Śląscy terytorialsi wciąż podnoszą poziom wyszkolenia. Mimo, trudnej sytuacji związanej z pandemią, żołnierze nie przestają się szkolić tak, by być gotowym do walki nie tylko z COVID-19.

Obecnie w Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 1 600 żołnierzy. Większość z nich od ponad roku nieprzerwanie wspiera województwo śląskie 
i opolskie w walce z koronawirusem biorąc udział w operacji „Trwała odporność”. Mimo, ogromnego wysiłku wkładanego w walkę z niewidzialnym wrogiem nie przestają także podnosić poziomu wojskowego wyszkolenia. Większość z nich przechodzi właśnie szkolenia specjalistyczne zależne od przydzielonego im stanowiska jak na przykład medyk, saper, radiotelefonista czy strzelec wyborowy.

- To dla nas bardzo ważne, że możemy w czasie pandemii realnie wspierać mieszkańców naszego regionu, ale jednocześnie nie rezygnujemy ze szkolenia i rozwijamy się jako żołnierze – podkreślają terytorialsi.

Jak zaznacza Dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas wyszkolenie wojskowe jest priorytetem. - Sprawność bojowa jest oparta na schematach działania, pewnie elementy po prostu muszą „wejść w krew” dlatego tak ważne jest by wciąż się szkolić. Poza wsparciem mieszkańców w czasie kryzysu musimy pamiętać, że naszym priorytetem jest bycie gotowym na czas wojny a to bez szkoleń będzie po prostu niemożliwe. – podkreśla płk. Białas.

Każde szkolenie organizowane w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej poprzedzone jest wykonaniem testów na obecność koronawirusa, tak by do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia.

Autor: 13 ŚBOT, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 kwietnia 202523:34

Wielka Sobota na piłkarskich boiskach [WYNIKI i TABELE]

Wielka Sobota na piłkarskich boiskach [WYNIKI i TABELE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wielka Sobota na boiskach w regionie przebiegała pod znakiem piłkarskich emocji. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 kwietnia 202519:27

Derby Raciborza. Dwa ciosy Ocic pogrążyły Brzezie [FOTO]

Derby Raciborza. Dwa ciosy Ocic pogrążyły Brzezie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Wielką Sobotę na boisku przy ulicy Tuwima rozegrano spotkanie 21. kolejki rozgrywek B klasy Podokręgu Racibórz. Był to mecz szczególny, bowiem na murawie zmierzyły się ze sobą drużyny LKS Ocice i LKS Brzezie – rywale lokalni, których starcia od lat wzbudzają spore emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców.

(greh)
Reklama
Styl życia19 kwietnia 202508:39

Domsowie - raciborscy magnaci rynku cygar

Domsowie - raciborscy magnaci rynku cygar - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Christop Sottor
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Nasz Racibórz 28.03.2025
27 marca 202520:16

Nasz Racibórz 28.03.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.