Ranking atrakcji turystycznych. TOP 10 najpopularniejszych miejsc w Polsce
Pełny wypoczynek oznacza nie tylko znalezienie wymarzonego noclegu, ale także ciekawie spędzony czas. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, które podczas pobytu stanowią fantastyczną rozrywkę. Które są najpopularniejsze? Portal Nocowanie.pl przygotował ranking dziesięciu takich miejsc!
Już wiemy, które atrakcje turystyczne w Polsce są najchętniej odwiedzane przez użytkowników portalu Nocowanie.pl! To właśnie informacje o nich sprawdzali najczęściej. W ostatnim czasie prym wiodły przede wszystkim baseny termalne oraz parki rozrywki. Wśród najciekawszych miejsc mamy również polskie plaże.
Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem TOP 10 najciekawszych atrakcji turystycznych portalu Nocowanie.pl!
1. Termy Chochołowskie
Na pierwszym miejscu mamy największy w Polsce kompleks basenów termalnych, mieszczący się w Chochołowie u podnóża Tatr! Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie specjalnie dopasowaną do swoich potrzeb atrakcję. Na miejscu są gejzery, rwąca rzeka, sztuczna falę, stanowiska do hydromasażu, zjeżdżalnie raz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na świeżym powietrzu. Termy oferują również szeroki wybór saun - turyści kochają to miejsce!
- Nie ma tłoku swobodnie można było korzystać ze wszystkich atrakcji w kawiarni także bez ścisku, wszędzie czysto i przestronna – pisze Iza.
2. Gorący Potok w Szaflarach
Gorący Potok to kolejny z podhalańskich kompleksów basenów termalnych. Składa się z kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową. Dla gości udostępniono aż 21 niecek basenowych o różnym przeznaczeniu. Znajdują się tu fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, park linowy i ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca. Woda w basenach wypełnionych wodą siarkową przez cały rok ma stałą temperaturę, która wynosi od 34 do 40 stopni Celsjusza. Zimą jest to fantastyczna opcja na zaznanie niepowtarzalnego relaksu.
3. Energylandia w Zatorze
Użytkownicy portalu Nocowanie.pl uważają również, że wśród najciekawszych polskich atrakcji na uwagę zasługuje park rozrywki Energylandia. Trudno się z nimi nie zgodzić, ponieważ jest to miejsce, gdzie świetnie bawi się każdy, niezależnie od wieku! Energylandia to kilkadziesiąt przeróżnych atrakcji, które bawią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, znajdujących się na obszarze aż 35 hektarów! Park rozrywki został podzielony na pięć stref tematycznych:
• Bajkolandię, która powstała z myślą o najmłodszych dzieciach;
• Strefę familijną, przeznaczoną dla całych rodzin;
• Big Milk Water Park, naśladującą tropikalną wyspę;
• Smoczy Gród, gdzie panuje klimat rodem z powieści fantasy;
• Strefę ekstremalną, idealną dla fanów adrenaliny, w której czekają największe na świecie roller coastery.
- Super park. Najlepszy w Polsce! Warto się tam wybrać z całą rodziną atrakcji jest dla wszystkich można tam fajnie spędzić cały dzień - poleca Energylandię Anna.
4. Park Dinozaurów Łeba Park w Łebie
Wypoczywając nad morzem nie trzeba ograniczać się tylko do plaży, tym bardziej, że w Łebie czeka uwielbiany przez turystów Park Dinozaurów Łeba Park. Świetnie bawią się tu zarówno dzieci, jak też dorośli. Każdy bowiem chce zobaczyć realistyczne modele prehistorycznych gadów. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły w skali 1:1! To jednak tylko część atrakcji, które dostępne są na miejscu. Jest ich tyle, że poznanie wszystkich, na pewno zajmie cały dzień!
- Na wyprawę do tego parku trzeba poświęcić cały dzień. Atrakcji jest tak dużo, że czasu brakuje, żeby ze wszystkiego skorzystać. Dzieci były zachwycone, a my rodzice na kilka godzin mogliśmy poczuć się jak dzieci. Jak na tyle atrakcji, to cena biletów wcale nie jest wygórowana. Nie żałujemy ani złotówki. Naprawdę wszystkim polecam - mówi Klaudia, która odwiedziła park rozrywki w minione wakacje.
5. Tężnie w Ciechocinku
Chyba nie ma słynniejszego symbolu tego uzdrowiska niż konstrukcja tężni solankowych w Parku Tężniowym. Jest to jeden z unikatów naszego kraju! Zostały zaprojektowane przez Jakuba Graffa – profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku powstały trzy takie budowle. Ich podstawą są wbite w ziemię dębowe pale, na których umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną, po której spływa solanka. Wysokość tężni wynosi 15,8 m, a ich łączna długość to 1741,5 m. Dla kuracjuszy, turystów i mieszkańców, którzy lubią aktywne spacery połączone ze zwiedzaniem, przygotowano specjalny szlak solankowy.
6. Termy Podhalańskie w Szaflarach
Szaflary słyną z gorących źródeł, stąd takie nagromadzenie basenów termalnych. W Termach Podhalańskich baseny wypełnione są po brzegi wodą termalną, a turyści mogą korzystać z licznych przyrządów do hydromasażu, które zlokalizowane są w licznych basenach. Do dyspozycji mają tu zjeżdżalnie, bicze wodne, ławki do masażu i wiele innych fantastyczny atrakcji!
- Moje ulubione baseny termalne na Podhalu, odwiedzam regularnie, zawsze wszystko na najwyższym poziomie – ocenia termy Marta.
7. Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu
Gdzie szukać ochłody w gorące dni, jeśli nie na basenie? Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc nad morzem jest aquapark Panorama Morska w Jarosławcu. Chociaż zawsze warto pójść na plażę, to w Panoramie Morskiem można skorzystać z kąpieli także w chłodniejszy lub deszczowy dzień. Wizyta w Aquaparku Panorama Morska w Jarosławcu to wspaniała zabawa i relaks dla całej rodziny. Dorośli zdecydowanie ucieszą się z faktu, że baseny zawierają punkt wodnego masażu ściennego, masaże karku, gejzery powietrzne zapewniające efekt fali morskiej oraz hydromasaż, grzybek wodny, leżanki rurowe z masażem powietrznym oraz zjeżdżalnię łączącą niecki basenowe.
- Wspaniała, rodzinna atmosfera. Czuliśmy się wspaniale, wypoczęci i bezpiecznie. Ratownicy czujnym okiem obserwowali co się dzieje w basenach i na zjeżdżalniach. To był bardzo udany dzień. Na pewno wrócimy - pisze Ola.
8. Plaża dla naturystów w Piaskach
Ruch naturystyczny w Polsce ma się świetnie o czym świadczą plaże, na których można opalać się nago, z dala od wścibskich spojrzeń innych wczasowiczów. Jedno z takich miejsc znajduje się na Mierzei Wiślanej. Plaża dla naturystów w Piaskach położona jest 12 kilometrów od Krynicy Morskiej. Chociaż to bardzo malownicze miejsce, to trzeba uważać, ponieważ pośród piasku można się natknąć na kamienie i żwir. Turyści, którzy nie są do końca pewni wizyty na plaży nudystów, powinni na początku zająć miejsce na uboczu, które pozwoli im zapoznać się ze zwyczajami tu panującymi i poczuć się bardziej komfortowo.
9. Plaża Jelitkowo w Gdańsku
W Gdańsku na turystów czekają różnorodne plaże i kąpieliska. Osoby, które chcą uciec do tłumu, mogą wybrać się do dzielnicy Jelitkowo, położonej z dala od miejskiego gwaru, a jednocześnie z dobrym połączeniem komunikacyjnym z centrum. Można tu odpocząć, ale też spróbować swoich sił w sportach wodnych i skorzystać z licznych atrakcji. Na plaży w Jelitkowie nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy, sportowy lub skorzystać ze specjalnie do tego wyznaczonych powierzchni – siłownia, boiska do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej plażowej. Można również skorzystać z mini basenów i zjeżdżalni wodnych, które znacznie urozmaicą czas plażowania.
10. Park Dinozaurów ZATORLAND w Zatorze
Zator słynie z parków rozrywki, ponieważ oprócz Energylandii turyści chętnie odwiedzają też Park Dinozaurów ZATORLAND. Można się tam poczuć, jak na planie filmu “Park Jurajski”! Wszystko zostało stworzone z dbałością o szczegóły. Na pewno na pochwałę zasługuje fakt, iż modele są ruchome, a w dodatku ustawiono je na gęsto zalesionym obszarze. Park dinozaurów jest niezwykle realistyczny, a przez to jeszcze bardziej ciekawy! Wśród drzew skrywa się przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione! Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też tegoroczny hit – największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości!
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany