Hack Heroes. Ruszyła VI edycja konkursu dla programistów
Ruszyła VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes, realizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE. Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne.
- To już 6 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja uczestników tego wydarzenia, w zeszłym roku do konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób. Cieszy nas takie zainteresowanie tym wydarzeniem, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora Konkursu.
To pierwszy i jedyny tego typu konkurs dla uczniów szkół średnich w Polsce, od pierwszych edycji objęty był patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerami medialnymi Hack Heroes są: Magazyn Programista, Dziennik Zachodni oraz NaszeMiasto.pl. Co roku młodzież z całego kraju zwiększa swe kompetencje cyfrowe i styka się z rozwiązywaniem problemów społecznych. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na uczniów czekają atrakcyjne nagrody. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł. Podobnie jak w ubiegłym roku przewidziano także bony prezentowe dla nauczycieli prowadzących nagrodzone zespoły.
Dodatkowo w tym roku Fundacja Media 3.0 zorganizowała minihackathon, który będzie “rozgrzewką” przed głównym konkursem. Minihackathon Nowa Akademia to konkurs, którego partnerem jest firma HP oraz AB S.A. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września. Sam konkurs odbędzie się 1-8 października. Dla zwycięskiej drużyny czekają niezwykłe nagrody, bo aż 3 gamingowe laptopy o łącznej wartości 12 tys. zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie programu nowaakademia.org, na której można także znaleźć innowacyjne bezpłatne kursy udostępnione wraz ze scenariuszami lekcji.
Na czym polega hackathon online? - Zespoły mogą liczyć do 5 osób w przypadku Hack Heroes oraz 3 osób w przypadku minihackathonu. Po podaniu tematu hackathonu, młodzież rozpoczyna prace nad aplikacjami. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł - wyjaśnia Łukasz Żyła.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany