Udany rewanż siatkarek Krzanowic

Udany rewanż siatkarek Krzanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Ostatnie dwa mecze dla siatkarek Krzanowic w końcu odwróciły złą kartę. Wpierw gładka wygrana z Częstochową, a w sobotę, 10 grudnia, po myśli zespołu z powiatu raciborskiego zakończył się siatkarski maraton w Rudzie Śląskiej, skąd krzanowiczanki wróciły z dwoma punktami.

Pierwsze spotkanie tych zespołów, które zostało rozegrane w październiku w Krzanowicach nie pozostawiło złudzeń, co do zwycięzcy. Zespół KPKS Halemba wygrał wtedy 1:3. W sobotę przyszła więc pora rewanżu.

Pierwszy set pokazał, że zespół Krzanowic nie zamierzał w tym meczu poddawać się bez walki. Krzanowiczanki walczyły o każdą piłkę, czego dowodem może być to, że do wyłonienia zwycięskiej ekipy konieczna była gra na przewagi. W tym elemencie lepszy okazał się jednak zespół gospodyń, który wygrał 28:26.

Druga partia sobotniego spotkania pokazała, że ekipa Krzanowic potrafi grać bardzo dobrze. Zespół przyjezdnych wypracował sobie sowitą przewagę i choć drużyna z Rudy Śląskiej próbowała gonić, to siatkarkom z powiatu raciborskiego udało się dowieźć wygraną w tym secie do końca. Wygrały 25:21, co doprowadziło do wyniku 1:1 w całym spotkaniu.

Kolejny set już całkowicie należał do przyjezdnych. Ekipa KPKS Halemba miała w nim naprawdę niewiele do powiedzenia, czego dowodem może być wynik partii. Brzmiał on 17:25, a to oznaczało, że drużyna Krzanowic wyszła na prowadzenie 1:2 w meczu.

W secie numer cztery krzanowiczanki nieco się pogubiły. Pozwoliło to miejscowym na osiągnięcie sporej przewagi, a w efekcie wygrania partii w stosunku 25:19. Oznaczało to kolejne wyrównanie stanu meczu, tym razem do rezultatu 2:2 i konieczność rozegrania tie-breaka.

W nim zespół Krzanowice nie dały rywalkom zbyt wiele powodów do radości. Grały pewnie, a co najważniejsze, punktowały. Ostatecznie piąty set zakończył się wygraną ekipy Dawida Węgrzyna 9:15 i całego spotkania 2:3. Dwa punkty pojechały do Krzanowic.

KPKS Halemba - GS UKS Krzanowice 2:3 (28:26, 21:25, 17:25, 25:19, 9:15)

Autor: opr. (greh), fot. FB/GS UKS Krzanowice, gpiszczan@naszraciborz.pl