Tchoukballiści z Kuźni Raciborskiej z powołaniem do reprezentacji kraju
Dziesięciu zawodników z Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska weźmie udział w prestiżowym turnieju w Genewie.
Tchoukballiści z kuźniańskiego klubu zostali powołani do reprezentacji Polski i wystąpią na turnieju Tchoukball Geneva Indoors w formule Nations Cup, która jest częścią największego tchoukballowego wydarzenia w Europie w 2023 roku. Już w połowie grudnia zawodnicy zmierzą się ze sportowcami z całego kontynentu, a wśród nich z wysoko notowanymi Włochami czy Szwajcarami.
Damską reprezentację zasilą: Anna Gaszka, Kinga Grychtoł, Nadia Grychtoł, Barbara Lew i Agnieszka Mirek. Anna jest najmłodszą zawodniczką obu kadr. Ma niespełna 18 lat. Ponadto, Nadia Grychtoł pełni rolę selekcjonerki damskiej kadry. W męskiej reprezentacji wystąpią: Hubert Cieśliński, Filip Nal, Tomasz Nal, Jan Prostacki, Piotr Reclik.
Po dwóch dniach kadrowej rywalizacji w Turnieju Narodów, zawodnicy Ursusa rozegrają mecze w barwach klubowych w formule Champions Cup. W zeszłym roku na zakończenie tych zawodów stanęli na podium, zajmując trzecie miejsce. Do sukcesu poprowadził ich Piotr Reclik, który również w tym roku pełni funkcję trenera klubowego.
Od lat wydarzenie Tchoukball Geneva Indoors gromadzi rzeszę graczy i kibiców. 2500 zawodników z całego świata, w różnym wieku przyjeżdża co roku do stolicy Szwajcarii, by grać w tchoukball. Łącznie mecze odbywają się przez 11 dni. Promocja turnieju jest na najwyższym poziomie. Spotkania są transmitowane i komentowane na żywo na You Tube'ie oraz w niektórych szwajcarskich i niemieckich kanałach telewizyjnych. Podsumowaniem całego wydarzenia jest obszerna fotorelacja.
Niestety wyjazd tchoukballistów stoi pod znakiem zapytania ze względu na niewystarczają ilość pieniędzy. Jednak zawodnicy się nie poddają. Mówią, że im więcej przeszkód, tym lepiej smakuje nagroda. Łyżką dziegciu w przypadku tchoukballistów jest brak sponsorów, którzy sfinansowaliby ich wyjazd. Ta grupa sportowców to niewątpliwie wielcy zapaleńcy, którzy od lat realizują swoją pasję i pokrywają jej koszty z własnej kieszeni. Jeśli chcielibyście wynagrodzić ich trud, przekażcie darowiznę na zrzutkę "Razem do Genewy", którą założyli, by móc reprezentować Polskę i spełniać swoje marzenia. Ważne są również udostępnienia i przekazywanie informacji o zbiórce. Reprezentacja Polski zaprasza do współpracy firmy, ponieważ w dalszym ciągu szuka sponsora.
Tchoukball [pisownia oryginalna, wym. czukbol], lub czukbol (pisownia spolszczona) – bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do piłki używanej w grze w piłkę ręczną) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Zasady gry w tchoukball wymyślił i opracował na początku lat 70. XX wieku szwajcarski biolog dr Hermann Brandt. Dr Hermann Brandt pragnął stworzyć grę będącą ogólnodostępną formą aktywności fizycznej, pozwalającą budować więzi społeczne, a przy tym wolną od licznych kontuzji, przejawów agresji i niesportowych zachowań, cechujących większość współczesnych dyscyplin zespołowych. Stworzył grę, w której bezpośredni kontakt pomiędzy zawodnikami jest zabroniony, ograniczając tym samym do minimum możliwość faulowania, a w konsekwencji wystąpienia kontuzji (Wikipedia)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany