Sport7 września 202421:52

Choć Granicy nie przekroczyli, to punkt zdobyli [FOTO i WIDEO]

Choć Granicy nie przekroczyli, to punkt zdobyli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dwa punkty, dokładnie tyle wynosiła przewaga Granicy Ruptawa przed sobotnim (07.09.) spotkaniem w Raciborzu, gdzie rywalem była miejscowa Unia. Spotkanie rozegrano przy ulicy Srebrnej, a towarzyszył mu spory upał.

W dotychczas rozegranych meczach raciborzanie zdobyli cztery oczka, co dawało im dziewiąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej. Zespół z dzielnicy Jastrzębia-Zdroju miał na swym koncie sześć oczek, które zdobył dzięki dwóm wygranym. Pozostałe dwa mecze przegrał. Szybkie spojrzenie w poprzednie potyczki pomiędzy tymi ekipami uwidoczniło pewną zależność. Granica jest przeciwnikiem, który dotąd zdecydowanie „leżał” Unitom. W ostatnich sześciu ligowych starciach raciborska Unia wygrywała czterokrotnie, raz padł remis i raz zwyciężyli piłkarze z Ruptawy. Zazwyczaj w meczach pomiędzy tymi ekipami pada wiele goli, i kibice, którzy wybrali się w sobotnie popołudnie na obiekt przy Srebrnej, mieli nadzieję, że będzie tak po raz kolejny.

Goście szybko zaskoczyli raciborzan, gdyż już w 6 minucie meczu po golu Piotra Zbyla wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach próbowali atakować, kilkukrotnie zagrażając bramce Unii. Miejscowi nie pozostawali dłużni i również atakowali. Ich starania szły jednak póki co na marne. Dopiero w 31 minucie meczu doszło do wyrównania. Gol został zapisany na konto Macieja Borysiuka. Do końca pierwszej odsłony spotkania oba zespoły znów starały się o zmianę wyniku, lecz kolejne gole nie padły.

Po przerwie i rozmowie w szatni Unici mieli z pewnością jeden cel. Nie stracić gola, a być może strzelić. Niestety, obrona raciborskiej drużyny wciąż jeszcze kuleje, o czym można było się przekonać w 52 i 66 minucie, kiedy to kolejne dwa trafienia zaliczyli gracze Granicy. Wpierw podwyższył Krzysztof Jajus, a następnie kolejnego gola dołożył Daniel Zielonka. Wydawało się więc, że było już po meczu.

Ci, którzy tak myśleli, musieli zrewidować swe przekonania. Unia ruszyła do ataku, kilkukrotnie w krótkim odstępie czasu zagrażając bramce gości. Wpierw w 82 minucie wydatnie pomógł zawodnik Granicy, Wiktor Filipczyk, który skierował piłkę do własnej siatki, zdobywając gola kontaktowego dla raciborzan. Chwilę później, w minucie 85 piłkę w siatce umieścił po raz drugi w tym spotkaniu Maciej Borysiuk, wyrównując wynik spotkania na 3:3. I choć oba zespoły do samego końca spotkania próbowały, to kolejne gole już nie padły. Goście, choć mieli już wróbla w garści, praktycznie wypuścili swą zdobycz. W związku z tym, chcąc ratować choć ten jeden punkt zaczęli grę na czas, próbując jednocześnie zaskoczyć rywala. Mimo ich starań rezultat nie uległ już zmianie.

Analizując mecze bezpośrednie obu ekip w poprzednich sezonach, można zdecydowanie odnieść wrażenie, że w meczach pomiędzy Unią Racibórz i Granicą Ruptawa zwykle pada sporo goli. Tak też było i tym razem, a kibice Unii, którzy wybrali się na stadion przy Srebrnej, choć po meczu z pewnością czuli niedosyt z powodu braku wygranej, to na brak emocji narzekać nie mogli.

Unia Racibórz – LKS Granica Ruptawa 3:3 (1:1)

0:1 Piotr Zbyl 6’
1:1 Maciej Borysiuk 31’
1:2 Krzysztof Jajus 51’
1:3 Daniel Zielonka 66’
2:3 Wiktor Filipczyk 82’ (sam.)
3:3 Maciej Borysiuk 85’

Żółte kartki: Jakub Ziemkiewicz, Maciej Borysiuk, Viktor Prykhodko (Unia Racibórz); Wiktor Filipczyk, Piotr Zbyl (LKS Granica Ruptawa)

Unia Racibórz: Daniel Szyra – Jakub Ziemkiewicz (46. Maksymilian Musioł), Viktor Prykhodko, Bartosz Kula, Jacek Selera, Tomasz Wyrobek, Ilia Cepurneac (84. Aleksander Lach), Michał Rutowicz, Antoni Czech (46. Patryk Rybczyński), Krzysztof Cerkowniak (kpt.), Maciej Borysiuk
Pozostali rezerwowi: Dariusz Bedronka, Maciej Białobrzeski, Dominik Wszołek, Wojciech Stępień, Borys Kopeć
Trener: Mirosław Pniewski
Kierownik drużyny: Stanisław Kowalczyk

LKS Granica Ruptawa: Jakub Kroczek – Paweł Sadowski, Paweł Łupiński, Kamil Kowal (kpt.) [60. Roman Tepchuk), Wiktor Filipczyk, Piotr Pastuszak, Daniel Zielonka (84. Błażej Śmiałkowski), Kamil Pabian (82. Maciej Szczepanowski), Przemysław Gieglis (56. Mateusz Wiącek), Krzysztof Jajus, Piotr Zbyl
Pozostali rezerwowi: Michał Lodwich, Cyprian Moszyński, Arkadiusz Żurkowski
Trener: Dariusz Owczarczyk

Spotkanie sędziowali: Dawid Rakus (sędzia główny); Krzysztof Caputa, Wojciech Dudziak (asystenci)