Sport30 sierpnia 201009:38

Hit A klasy dla Bukowa

Hit A klasy dla Bukowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Niepokonane dotąd drużyny Bukowa i Rud walczyły o fotel lidera A-klasy. Kibice nie żałowali wizyty na boisku w Bukowie. Byli świadkami szybkich akcji, wielu sytuacji podbramkowych a przede wszystkim pięciu bramek. Lepsi o jedno trafienie okazali się gospodarze.

Już pierwsze minuty meczu zapowiadały ostrą walkę o każdy metr, a nawet centymetr boiska. W 2. minucie spotkania goście oddali pierwszy strzał na bramkę Bukowa, piłka przeleciała ponad poprzeczką. Dwie minuty później gospodarze wywalczyli pierwszy rzut wolny w niedzielnym spotkaniu, jednak jego wykonanie było dalekie od ideału. Chwilę później kapitan rudzkiej jedenastki ratuje swój zespół wybijając piłkę praktycznie z linii bramkowej.

Pierwsze minuty ewidentnie wskazały, kto miał większą ochotę na komplet punktów. W 9. minucie w pole karne przeciwnika wpadł Aleksander Kucza, po czym próbował dograć piłkę do kolegi z drużyny, lecz ta bezproblemowo została przejęta przez Ryszarda Morgałę. Dosłownie dwie minuty później gospodarze ponownie zagrozili bramce Buku. Na lewej flance podanie otrzymał Tomasz Szymiczek, po czym huknął z całej siły, trafiając w poprzeczkę. Po tej akcji piłkę przejęli graczy Rud, lecz nie udało im się wyprowadzić kontry, która zagroziłaby bramkarzowi Wypoczynku.
13 minuta meczu. Nieporozumienie w szeregach Bukowa. Piłka została przejęta przez zawodnika gości, lecz jego strzał został z łatwością wybity na rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy. Chwilę później w tempie ekspresu akcja przeniosła się pod bramkę Rud. Miejscowi wywalczyli rzut rożny, po którym padł gol otwierający wynik spotkania. Do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskoczył Zbigniew Burek i strzałem głową pokonał rudzkiego golkipera.

Pięć minut później gorąco zrobiło się pod bramką Szymona Sobola. Dośrodkowanie z prawej flanki boiska trafiło do Tomasza Skowronka, a ten strzałem głową posłał piłkę ponad poprzeczką. Nie więcej jak cztery minuty później w okolicach 27 metra sfaulowany został gracz gości. Rzut wolny wykonał kapitan Rud, Artur Bębenek. Jego strzał, mimo iż był bardzo silny, nie sprawił kłopotów bramkarzowi Bukowa.

26 minuta spotkania. Zamieszanie w polu karnym gości. Zawodnik Rud w ostatniej chwili wybił piłkę, która po strzale głową jednego z miejscowych zmierzała do bramki. Co nie udało się za pierwszym razem, musi udać się za kolejnym. Tak było i tym przypadku. Chwilę później było już 2:0. Jacek Janiczek wykorzystał zderzenie bramkarza gości z własnym obrońcą i w efektowny, a przede wszystkim efektywny sposób umieścił piłkę w siatce. Użył do tego piętki.

W 33 minucie gracze gości wywalczyli kolejny rzut wolny. Silny strzał został obroniony końcami palców przez bramkarza Bukowa. Podyktowany rzut rożny został wykonany krótko, podanie otrzymał jeden z zawodników przyjezdnych, po czym wszedł w pole karne, gdzie został powalony w ewidentnie nieprzepisowy sposób. Zawodnik gospodarzy nie był w ogóle zainteresowany piłką. Jednak sędzia podjął decyzję, iż należy grać dalej. 37 minuta meczu. Kolejna okazja dla gości na trafienie kontaktowe. Piłka trafiła do napastnika Rud, a ten strzałem z woleja przeniósł ją nad poprzeczką.
W samej końcówce graczom Bukowa udało się wyprowadzić kontrę. Mało tego, zdobyli nawet bramkę, jednak sędzia z powodu przewinienia w ofensywie gracza gospodarzy gola nie uznał. Była to ostatnia akcja przed zasłużoną przerwą.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich i kąśliwych ataków zespołu przyjezdnych. Niestety, żaden z zawodników nie potrafił pokonać Szymona Sobola, który miał nieco utrudnione zadanie, gdyż musiał bronić pod słońce. W 51. minucie doszło do zamieszania pod bramką gości. Piłka po strzale jednego z miejscowych minimalnie minęła słupek bramki Ryszarda Morgały.

Dwie minuty później do niebezpiecznego zagrania doszło po przeciwnej stronie boiska. Sędzia bez zawahania podyktował rzut wolny, z którego piłka trafiła do Tomasza Skowronka, ten wpadł w pole karne i uderzył w taki sposób, że piłka po uprzednim odbiciu się od poprzeczki trafiła do bramki. 2:1.

58 minuta meczu. Gracz Rud został sfaulowany bez piłki, za co sędzia wymierzył graczowi Bukowa karę „jedynie” żółtej kartki. Podyktowany dodatkowo rzut wolny nie przyniósł zmiany wyniku niedzielnego spotkania. Kilka minut później gracze Buku osiągnęli zdecydowaną przewagę nad zespołem gospodarzy, jednak w ich grze brakowało ostatniego podania, które skutecznie otworzyłoby drogę do wyrównania stanu spotkania.

W 70. minucie, mimo przewagi nad miejscowymi, zespół Buku stracił trzecią bramkę. Karnego na gola za nieprzepisowe zagranie, pewny strzałem zamienił Jacek Janiczek. Był to drugi gol tego zawodnika w niedzielnym meczu. Dwie minuty później mimo niekorzystnego wyniku Rudy otrzymał szansę na choćby jeden punkt. Stało się tak, ponieważ z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Tomasz Szymiczek. Mało brakowało, a zawodnik ten, niezadowolony z decyzji sędziego, naruszyłby jego nietykalność cielesną.

80 minuta meczu. Idealna okazja gości. Jednak ich zawodnik z 5 metrów trafił w nogi leżącego bramkarza. Kilka chwil później rudzki zespół wywalczył rzut rożny, niestety wynik nie uległ zmianie. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, gracze Rud umieścili piłkę w siatce Bukowa, jednak gol z powodu pozycji spalonej nie został uznany. Co nie udało się w ciągu 90 minut, wyszło w doliczonym czasie gry. W drugiej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego dla Rud zdobył Mariusz Wanglorz. Gospodarze mieli jeszcze okazję w ostatniej minucie, jednak strzał ich zawodnika był bardzo niecelny. Rudy natomiast mimo usilnych prób musiały uznać wyższość beniaminka.

Buków pokonując drużynę Buku, wymienianą przed sezonem jako jednego z faworytów do awansu, pokazał, że chociaż jest nową drużyną w szeregach A klasy, należy się z nim liczyć, ponieważ jeszcze niejedna drużyna w konfrontacji z nim może stracić cenne punkty.