Sport28 września 202423:22

A klasa. Osiem goli i niespodzianka. Chałupki pokonały wicelidera [FOTO]

A klasa. Osiem goli i niespodzianka. Chałupki pokonały wicelidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Na boisku w Chałupkach doszło do starcia zajmującego dwunaste miejsce Kolejarza z ekipą wicelidera z Krzanowic.

W meczu KS Kolejarz Chałupki - KS 1905 Krzanowice emocji nie brakowało od samego początku. Już w 5. minucie Fabian Kaczor otworzył wynik spotkania strzałem z dystansu, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 1:0. Zaledwie dziesięć minut później Martin Macko podwyższył na 2:0, lobując bramkarza gości po długim zagraniu z własnej połowy. Ten wynik był sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę pozycje obu drużyn w tabeli.

Goście odpowiedzieli w 26. minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny po faulu na zawodniku Krzanowic. Mimo protestów gospodarzy decyzja sędziego była nieodwołalna, a Sebastian Herber pewnie wykorzystał jedenastkę, zmniejszając stratę do 2:1. Krzanowice mogły szybko wyrównać, jednak Mariusz Frydryk z bliskiej odległości chybił, posyłając piłkę tuż obok słupka.

W 40. minucie Kolejarz odpowiedział skuteczną kontrą. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Martin Macko, ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1.

W drugiej połowie Krzanowice przeważały optycznie, lecz w 78. minucie niespodziewanie to gospodarze zadali kolejny cios. Dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło do Martina Macko, który zdobył swoją trzecią bramkę, kompletując hat-tricka. Choć goście domagali się odgwizdania spalonego, sędzia pozostał niewzruszony.

W 86. minucie, po faulu w polu karnym na zawodniku Chałupek, sędzia główny, wsparty decyzją asystenta, wskazał na jedenasty metr. Robert Tkocz, grający trener Chałupek, pewnym strzałem podwyższył na 5:1.

W doliczonym czasie gry, który trwał aż 15 minut, padły jeszcze dwa gole. Najpierw Krzanowice zdobyły bramkę na 5:2 po celnym strzale z rzutu wolnego. Odpowiedź Chałupek była natychmiastowa – Lukas Hradil wykorzystał rzut wolny, ustalając wynik meczu na 6:2.

Spotkanie pełne było emocji, dynamicznych akcji, strzałów i bramek, ale również nie zabrakło nerwowości. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, a bramkarz gospodarzy po przypadkowym kopnięciu w głowę musiał opuścić boisko i udać się do szpitala. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem KS Kolejarz Chałupki 6:2.

KS Kolejarz Chałupki – KS 1905 Krzanowice 6:2 (3:1)

6:2 Lukas Hradil 90’+14’

Żółte kartki: Wojciech Frycz, Adrian Warzeszka, Krzysztof Krzyżok (KS Kolejarz Chałupki); Rafał Namlik, Tomasz Wittek, Pascal Holajn, Sebastian Herber x2 (KS 1905 Krzanowice)

Czerwone kartki: Kacper Kaczor (KS Kolejarz Chałupki) – akcja ratunkowa, Sebastian Herber (KS 1905 Krzanowice) – podwójne napomnienie w tych samych zawodach

Składy

KS Kolejarz Chałupki: Michał Fulneczek (60. Paweł Kania) – Adrian Warzeszka, Krzysztof Krzyżok (kpt.), Robert Tkocz, Marcin Macko, Fabian Kaczor (80. Lukas Hradil), Kacper Kaczor, Kamil Kotkowski (75. Oliwier Gajęcki), Wojciech Frycz, Kevin Kaczor (90. Michał Horinek), Kamil Smal (90. Michał Niemiec)
Pozostali rezerwowi: Tomasz Kunatowski, Kacper Madeja
Trener: Robert Tkocz
Kierownik drużyny: Dawid Wacławik

KS 1905 Krzanowice: Denis Mikołajec (20. Mateusz Matejasik) – Kacper Hryckiewicz, Sebastian Herber (kpt.), Rafał Nahlik, Patryk Jasny (27. Szymon Gromotka), Jakub Habryka (70. Pascal Holajn), Dawid Fojcik, Paweł Herber (80. Rafał Fojcik), Tomasz Wittek, Mateusz Okrent, Mariusz Frydryk (89. Florian Mosler)
Pozostali rezerwowi: Tomasz Pieczarek
Kierownik drużyny: Łukasz Daniszewski

Spotkanie sędziowali: Krzysztof Tomas (sędzia główny); Jarosław Lach, Łukasz Mętlewicz (asystenci)

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl