Sport6 października 202422:07

Sparta Ziębice zdecydowanie lepsza od RKK AZS Racibórz [FOTO]

Sparta Ziębice zdecydowanie lepsza od RKK AZS Racibórz [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1

W drugim meczu obecnego sezonu II ligi koszykówki kobiet, RKK AZS Racibórz podejmowało Spartę Ziębice na własnym parkiecie w hali OSiR przy ulicy Łąkowej. Po porażce w pierwszej kolejce, kibice drużyny z Raciborza liczyli na lepszy wynik. Niestety, spotkanie to nie przyniosło przełamania dla podopiecznych duetu trenerskiego Sitek-Witek.

Od samego początku Sparta narzuciła swoje tempo gry, dominując w każdej kwarcie. Już w pierwszych 10 minutach zespół gości wypracował znaczącą przewagę, wygrywając kwartę 24:13. Kolejne odsłony meczu tylko pogłębiały różnicę punktową. Szczególnie dramatyczna okazała się trzecia kwarta, w której zawodniczki z Raciborza zdobyły zaledwie dwa punkty, podczas gdy ich rywalki zanotowały 26 oczek.

Mimo ambitnej walki, RKK AZS nie zdołało odwrócić losów meczu. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyły Joanna Sobota i Julia Karwot – po 8 punktów.

RKK AZS Racibórz musi teraz poszukać sposobu na poprawę swojej gry przed kolejnym meczem, natomiast Sparta Ziębice potwierdziła swoje ambicje do walki o najwyższe cele w lidze.

RKK AZS Racibórz - Sparta Ziębice 33:91 (13:24; 12:27, 2:26; 6:14)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: Monika Opiatowska 6, Julia Mysz 6, Joanna Sobota 8, Julia Karwot 8, Milena Raudner 3, Karolina Bach 2

Autor: opr. red., fot. Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl