Sport4 września 201022:17

Gwarek nie do przejścia

Gwarek nie do przejścia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Podopieczni Andrzeja Marcowa chcieli zaskoczyć graczy Gwarka i już od pierwszej minuty zaatakowali. Niestety, na chęciach się skończyło. Przyjezdni okazali się dużo lepsi, strzelili Unii Racibórz trzy bramki i wyjechali z trzema punktami. Unia znów kontroluje tyły w tabeli i będzie raczej walczyć o utrzymanie.

Podopieczni Andrzeja Marcowa chcieli zaskoczyć graczy Gwarka i już od pierwszej minuty zaatakowali. Robili to jednak na tyle nieporadnie, iż gracze z Ornontowic nie mieli najmniejszych problemów z odebraniem im piłki. Jedna z akcji Unitów spowodowała poruszenie na trybunach, lecz podyktowany rzut rożny został zmarnowany.

7 minuta spotkania. Akcja pod polem karnym Unii. Silny strzał jednego z graczy gości sprawił raciborskiemu bramkarzowi ogrom problemów. Szymon Kubów „wypluł” piłkę przed siebie, tam dopadł do niej Dawid Boczar i umieścił w siatce obok bezradnego golkipera miejscowych, otwierając w ten sposób wynik spotkania.

Po stracie gola Unici nie ruszyli zdecydowanie do ataków, w obawie przed groźnymi i szybkimi kontrami wyprowadzanymi przez napastników Gwarka. Gracze Unii starali się rozgrywać piłkę w obronie, by jak najdłużej się przy niej utrzymać. Niestety, gdy chcieli wyprowadzić akcję którąkolwiek z flank boiska z reguły kończyło się to przejęciem futbolówki przez przyjezdnych.
Po kilkunastu minutach bezbarwnej gry w środku pola jeden z graczy przyjezdnych zdecydował się na strzał z dystansu. I tym razem interwencja raciborskiego bramkarza przyprawiła zgromadzonych kibiców o palpitacje serca. Po raz kolejny miał dość duże problemy z opanowaniem piłki.

Zawodnicy Ornontowic w pierwszej połowie jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Szymona Kubowa, lecz ten nie dał się już zaskoczyć. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

Drugie czterdzieści pięć minut z większą chęcią zwycięstwa rozpoczęli przyjezdni, i to oni w 50 minucie podwyższyli prowadzenie. Ich szybka akcja lewą flanką boiska zakończyła się dograniem piłki do Karola Michalskiego, a ten pewnym strzałem po długim rogu pokonał raciborskiego bramkarza.

Druga bramka całkowicie podłamała graczy prowadzonych przez Andrzeja Marcowa. Stracili koncepcję gry. Coraz częściej ograniczali się jedynie do przerywania groźnych ataków zawodników Gwarka, nie zawsze w sposób czysty. Raciborzanie mieli nawet problemy z opuszczeniem własnej połowy, ponieważ gdy udało im się dłużej utrzymać przy piłce, i wydawało się, że to z właśnie tej akcji może coś wyjść, miejscowi po prostu... podawali do zawodnika drużyny przeciwnej, oddając w ten sposób piłkę i inicjatywę.

Zemściło się to w 67. minucie, kiedy to goście wykonywali rzut rożny. Piłka minęła wszystkich graczy Unii na czele z bramkarzem, trafiła do Michała Dyki, a ten strzałem głową z dosłownie dwóch metrów umieścił piłkę w siatce. 0:3 i praktycznie po meczu. Jeden z licznie zgromadzonych kibiców skomentował postawę bramkarza Unii bardzo ostrymi słowami: - Co on k... śpi w tej bramce? Już dwa gole dziś zawalił.

Ostatni etap spotkania, to usilnie, lecz zarazem bardzo nieudane próby zagrożenia bramce Gwarka. Raciborzanie próbowali wielu rzeczy, lecz niewiele wychodziło. Nawet teatralne upadki w polu karnym gospodarzy nie przyczyniły się do zmiany wyniku. Jedyne co gospodarze w ten sposób osiągnęli to kara indywidualna w formie żółtej kartki.

Ostatecznie, mimo wielu prób, raciborska ekipa musiała uznać wyższość rywala, który w sobotnim spotkaniu zaprezentował się o klasę, a momentami nawet dwie klasy lepiej.

KP Unia Racibórz – GKS Gwarek Ornontowice 0:3 (0:1)