Sport22 września 201018:31

Unitki przegrały z Brøndby

Unitki przegrały z Brøndby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Piłkarki RTP Unia Racibórz przegrały dziś na stadionie OSiR z Brøndby IF Kopenhaga 1:2. Zagrały dobry mecz, przy niezłej frekwencji na trybunach, ale przed rewanżem to Dunki są faworytkami do wygranej i awansu do dalszych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Relacja i zdjęcia z meczu.

Relacja telewizyjna - kliknij TUTAJ

Początek spotkania należał zdecydowanie do przyjezdnych. Dunki zepchnęły Unitki do defensywy, jednak nie potrafiły pokonać Darii Antończyk. Miejscowe próbowały wyprowadzać kontry, lecz bardziej doświadczone piłkarki Brøndby nie pozwalały im na zbyt wiele. W początkowych minutach najbardziej wyróżniała się Agnieszka Winczo, która kilka razy groźnie strzelała na bramkę Stiny Lykke Petersen.

W 7. minucie spotkania zawodniczki z Kopenhagi oddały groźny strzał na bramkę Unii. Unitki nie gościły często pod bramką przyjezdnych, ale nie dawały sobie łatwo odebrać piłki. Rywalki nieraz musiały się posuwać do fauli. 13. minuta meczu. Rzut wolny dla miejscowych. Wykonywała go Patrycja Pożerska. Niestety, piłka minęła bramkę Brøndby. W odpowiedzi Dunki przeprowadziły akcję, po której udało im się wywalczyć rzut rożny. Jednak i po tej stronie boiska piłka nie wpadała do siatki. Dośrodkowanie z kornera zostało pewnie wyłapane przez raciborską bramkarkę. Chwilę później przed okazją do zdobycia gola mogła stanąć Agnieszka Winczo. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

Gra mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Niepotrzebne faule unitek dawały Dunkom rzuty wolne. Na szczęście niewykorzystane, choć Sanne Troelsgaard Nielsen była bliska zdobycia bramki. W 32. minucie spotkania faulowana była Anna Sznyrowska. Pożerska również nie wykorzystała rzutu wolnego. Jej strzał minął bramkę Brøndby.

Tuż przed 40. minutą spotkania, po składnej akcji raciborzanek, z gardeł prawie trzech tysięcy kibiców wyrwał się okrzyk: - Goool! Bramkę zdobyła Agnieszka Winczo. Asystę w trafieniu zaliczyła Anna Sznyrowska. Unitki miały jeszcze okazję w 41. minucie, lecz tym razem bramkarka przyjezdnych pewnie złapała strzał.

Druga odsłona spotkania przebiegała podobnie do końcówki pierwszej. Przyjezdne atakowały, a Unia umiejętnie się broniła i próbowała kontrować. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miała Patrycja Pożerska w 49. minucie, lecz jej strzał minął bramkę gości. Pięć minut później Dunki po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sanny Troelsgaard Nielsen i po strzale głową Signy Pries Andersen doprowadziły do wyrównania. Zdobycie gola nieco podłamało podopieczne Remigiusza Trawińskiego. Nadal co prawda starały się zagrozić bramce Petersen, jednak zarówno zmęczenie, jak i wynik powodowały, iż gra nie bardzo się kleiła. Jak należy strzelać gole Dunki pokazały w 67. minucie. Wywalczyły wrzut z autu na wysokości pola karnego, piłka została wrzucona daleko w szesnastkę, gdzie trafiła na głowę Camilli Kur Larsen, a ta bez żadnych problemów umieściła ją w siatce. 1:2 i marzenia o pokonaniu Brøndby i spokojnej grze na wyjeździe wyparowały. Unitki starały się zagrozić bramce Stiny Lykke Petersen, ale dobrze grające defensorki Kopenhagi na niewiele im pozwalały.

Po meczu trener Remigiusz Trawiński powiedział, że jego zespół bardzo się starał i mimo porażki nie może mieć pretensji do swych zawodniczek. Szkoleniowiec Brøndby pochwalił natomiast raciborzanki za twardą i konsekwentną grę i podkreślił, iż sprawa awansu jest ciągle otwarta.

Bramki:

RTP Unia Racibórz – Brøndby IF Kopenhaga 1:2 (1:0)

37’ – Agnieszka Winczo (1:0)
54’ - Signe Pries Andersen (1:1)
67’ - Camilla Kur Larsen (1:2)