Sport30 października 201015:56

Unitki mistrzyniami jesieni

Unitki mistrzyniami jesieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Dobiegła końca jesienna runda ekstraligi kobiet. W meczu na szczycie, RTP Unia Racibórz pokonała dziś u siebie Medyka Konin 4:0. Bramki dla Unii strzelały: Anna Żelazko, Patrycja Pożerska i Patrycja Wiśniewska. Dzięki wygranej unitki usadowiły się na pozycji lidera ekstraligi. Zobacz zdjęcia z meczu.

Już w 1. minucie spotkania zespół z Konina przeprowadził akcję ofensywną lewą flanką boiska, gdzie piłka trafiła do Anny Gawrońskiej, która wbiegła w pole karne. Ofiarna interwencja Marty Miki i Darii Antończyk zniweczyła plan napastniczki Medyka.

Niedługo potem przyjezdne chciały skopiować akcję z początku spotkania, jednak i tym razem nic z tego nie wyszło. Z ławki rezerwowych Medyka co rusz padały podpowiedzi w kierunku poszczególnych formacji drużyny gości. Najczęściej słyszeć dało się: -Idźcie na pressing! Przyciśnijcie je. Zawodniczki Konina realizowały to w stu procentach. Do 12. minuty raciborzanki miały nie lada problemy z rozegraniem jakiejkolwiek akcji. Nie potrafiły nawet odebrać piłki przeciwniczkom. Dopiero w 14. minucie pierwszy strzał na bramkę przyjezdnych oddała Agnieszka Winczo, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Medyka.

Choć gospodynie momentami miały problemy z konstruowaniem jakichkolwiek akcji, czy to ofensywnych czy w obronie, to właśnie one wyszły na prowadzenie. W 20. minucie, po szybkiej akcji, piłka trafiła do Anny Żelazko, a ta spokojnie pokonała Katarzynę Jankowską.

Przyjezdne natychmiast po stracie gola próbowały wyrównać, jednak w ich grze zaczęło brakować polotu, ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki Unii. Za to gospodynie po zdobyciu bramki dostały wiatru w żagle. Przycisnęły zawodniczki Konina, spychając je do defensywy, dodatkowo wyprowadzając szybkie ataki. Jeden z nich, w 30. minucie, zakończył się zdobyciem gola. Strzał w długi róg na bramkę zamieniła Patrycja Pożerska.

Strata drugiego gola jeszcze bardziej zdeprymowała przyjezdne. Ograniczały się jedynie do przerywania akcji Unitek długimi wybiciami piłki. Gospodynie jednak nadal naciskały, licząc na błąd defensywy koninianek. Ten jednak nie przydarzył się do samego końca pierwszej połowy spotkania.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od ataków Unii, lecz już po kilku minutach raciborzanki ponownie oddały nieco pola rywalkom. Tej jednak nie potrafiły tego wykorzystać. Owszem, kilkukrotnie zagroziły bramce Darii Antończyk, jednak nie na tyle, by zdobyć gola. Co innego Unitki. Atakowały, jednak skuteczność drugiej linii pozostawiała wiele do życzenia. Raciborzanki zaliczyły wiele strat w środkowej strefie boiska, na szczęście żadna z nich nie zakończyła się stratą gola. Okres gry obu zespołów w środku pola trwał niemal do siedemdziesiątej minuty.

Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania do głosu podobnie, jak na początku meczu dochodzić zaczął zespół Medyka. Zawodniczki przyjezdnych wyprowadziły kilka bardzo groźnych akcji, jednak piłka po ich strzałach nie potrafiła znaleźć się w siatce.

W 80. minucie, gdy nielicznie zgromadzonym kibicom wydawało się, że to już koniec emocji i więcej bramek nie będzie, Unitki za sprawą Patrycji Wiśniewskiej zdobyły trzecią bramkę. Dla Medyka był to knockdown, o tyle skuteczny, że choć podopieczne Romana Jaszczaka wszelkie siły włożyły w zdobycie choćby gola honorowego, to jednak go nie zdobyły.

Czwarta minuta doliczonego czasu gry. Do piłki ponownie dochodzi Patrycja Wiśniewska, mija bramkarkę i umieszcza futbolówkę w siatce. Ten cios rozłożył przyjezdne  na łopatki totalnie. Chwilę później sędzina Karolina Radzik zakończyła hit kolejki, który z przebiegu całego spotkania na takie miano nie zasłużył. Mimo to Unia dopisała trzy punkty do swego konta i wskoczyła na pierwsze miejsce zdobywając tytuł mistrza jesieni.

RTP Unia Racibórz – KKPK Medyk Konin 4:0 (2:0)