Sport30 stycznia 201109:42

AZS Rafako wróciło z tarczą

AZS Rafako wróciło z tarczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

II liga siatkówki. Drużyna Witolda Galińskiego wreszcie wzięła głęboki oddech i w dobrym stylu pokonała wczoraj w Częstochowie Delic Pol 2:3 w setach 19:25, 25:18, 22:25, 25:19, 12:15. W sobotę Rafako zmierzy się u siebie z TS Volley Rybnik. Przeczytaj relację, sprawdź pozostałe wyniki i tabelę.

Raciborzanie po pięciosetowym boju wrócili z Częstochowy z dwoma oczkami. Na pozycji libero po dwuletniej przerwie zagrał Artur Szmidtka, a Rafał Kubiak po raz pierwszy wyszedł w pierwszym składzie.

Cztery z ośmiu punktów (8:3) Rafakowcy zdobyli blokiem (Władarz-Cieślar, Kubiak-Cieślar-Władarz, pojedynczy blok Kawki i podwójny Kawki z Lipcem) W połowie seta (16:15) trzy punkty z rzędu zapisał  na koncie raciborzan Krystian Lipiec, dwa razy z ataku i bezpośrednio z zagrywki. W kolejnej akcji punkt zdobył Rafał Kubiak, chwilę później dwa razy punktowali gospodarze (22:19) Po dwóch błędach Częstochowian mieliśmy piłkę setową. Blok Cieślara i Lipca zakończył pierwszego seta.

Drugą partię spotkania atakiem ze środka rozpoczął Paweł Cieślar, zawodnicy prowadzeni przez Stanisława Gościniaka chwilę później wypracowali sobie czteropunktową przewagę ( 9:5), wtedy trener Galiński poprosił o czas. Po czasie ponownie w ataku dobrze spisał się Rafał Kubiak, który obił podwójny blok. Niestety, gospodarze po naszych błędach (w sumie 8 błędów w II secie) objęli prowadzenie 24:17. Seta zakończył atakiem Karol Kupisz.

Kolejny set był wyrównany do stanu 8:9, wtedy raciborzanie punktowali 4 razy z rzędu. Siatkarze Witolda Galińskiego prowadzili 18:13 jednak częstochowianie szybko zaczęli odrabiać straty. Po czasie dla AZSu punktował Mateusz Władarz, który w kolejnej akcji zdobył punkt blokiem razem z Bartoszem Kawką. Dwa kolejne punkty oddali nam gospodarze zagrywając najpierw w aut, a następnie w siatkę. Częstochowianie w czwartej partii szybko odskoczyli nam na pięć oczek (10:5) Rafakowcy odrobili straty (16:15) wtedy padły dwie kolejne serie dla gospodarzy i w meczu był remis 2:2.

Decydującego seta graliśmy punkt za punkt. Przy zmianie stron gospodarze prowadzili 8:7. Po ataku Kubiaka AZS remisował 8:8. W końcówce meczu 11 oczko zdobył wracający po kontuzji kolana Bartosz Kawka. 13 punkt oddał nam Kamil Maruszczyk posyłając piłkę daleko na aut. Z drugiej piłki kiwnął Mariusz Jajus i przy piłce setowej dla raciborzan trener Gościniak poprosił o czas po którym Maruszczyk zdobył ostatni punkt dla swojej drużyny. Mecz zakończył Wojciech Janas zagrywając w siatkę.

Paweł Cieślar, środkowy AZSu: - Myślę, że przyjęcie było dzisiaj na dobrym poziomie, Artur Szmidtka dobrze zagrał na libero, Rafał Kubiak trzymał przyjęcie, Krystian Lipiec zagrał swoje, dlatego mogliśmy grać bardziej kombinacyjnie niż jak to było ostatnio w Siemianowicach, gdzie gra była bardzo uproszczona. Sporo błędów mieliśmy w zagrywce, nie wiem skąd to się bierze, bo na treningach wygląda to zdecydowanie lepiej.

Ze swojej strony muszę dodać że „występ” raciborskiego Klubu Kibica był rewelacyjny, mimo iż grupa była nieliczna, bo zaledwie sześcioosobowa to wraz z Moniką Kawalec skutecznie zagłuszała trenera gospodarzy. Teraz czeka nas ważny mecz, tym razem zagramy u siebie z Rybnikiem. Jestem pewna że Klub Kibica znowu okaże się siódmym zawodnikiem, pomimo zdartych gardeł, a siatkarze zagrają dobry mecz, bo przecież takich Kibiców zawieść nie można.

RAFAKO Racibórz – Jajus, Lipiec, Kubiak, Cieślar, Kawka, Władarz, libero Szmidtka oraz Galiński, Gonsior, Otlik.
Delic Pol Częstochowa – Grajoszek, Ciupa, Kupisz, Janas, Popik, Lipiński, libero Dobrakowski oraz Strubbe, Nowosielski.
Częstochowa – Racibórz 2:3 (19:25, 25;18, 22;25, 25;19, 12;15)