Sport19 lutego 201119:48

AZS wyeliminował Viktorię Wałbrzych

AZS wyeliminował Viktorię Wałbrzych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Raciborska drużyna okazała się bardzo niegościnna. Wygrywając ostatnie spotkanie w tym sezonie pokonała Viktorię Wałbrzych dość gładko w trzech setach. Tym samym pozbawiła gości awansu do najlepszej czwórki w lidze i walki w play-offach. Przed ostatnim meczem AZS był już pewien pozostania w II lidze.

W pierwszej szóstce pojawili się: Mariusz Jajus, Krystian Lipiec, Rafał Kubiak, Paweł Cieślar, Bartosz Kawka, Marcin Gonsior oraz na libero Artur Szmidtka. Od zagrywki zaczęli goście. Rafał Kubiak zapisał pierwsze oczko dla AZSu. Następnie asem serwisowym popisał się Paweł Cieślar. W raciborskiej drużynie trzy razy pod rząd akcje kończył Rafał Kubiak, a czwarte oczko dołożył Mariusz Jajus zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki. (14:7) Przewaga naszych siatkarzy powoli stopniała do 5 punktów, wtedy trener Witold Galiński poprosił o czas. Po czasie dwa punkty zdobył Krystian Lipiec po skutecznych atakach, a w kolejnej akcji razem z Bartoszem Kawką zablokowali atak gości. 24 oczko zdał nam atak naszego kapitana Marcina Gonsiora, który dostał szansę na skończenie seta, którą wykorzystał obijając blok rywali.

Gładkie zwycięstwo do 16 AZS pozwoliło nam dobrze wejść na drugą partię spotkania.
Trzy razy z rzędu goście zatrzymywali się na bloku (Lipiec-Cieślar, Kawka-Gonsior, Lipiec-Kawka) Po grze punkt za punkt do stanu po 18 goście z Wałbrzycha najpierw zdobyli punkt atakiem, a następnie zablokowali Rafała Kubiaka, który po nieskutecznej akcji został zmieniony przez Michała Szafirskiego, który dwa razy punktował i dał swojej drużynie wyrównanie.

21 oczko i tym samym ostatnie zdobył dla Viktorii Wałbrzych Wierzbicki. (21:21) Dwa błędy gości dało nam prowadzenie w drugim secie 23:21. Wtedy Witold Galiński zdecydował się wpuścić na boisko Mateusza Władarza, który z sytuacyjnej piłki zdobył punkt atakując w środek boiska. Seta zakończył Zieliński popełniając błąd w ataku.

Porażka w dwóch setach siatkarzy Ignaczaka odebrało im szansę na awans do czołowej czwórki naszej grupy i tym samym odebraliśmy im możliwość grania w play-offach.

Trzeci, ostatni set graliśmy punkt za punkt do stanu 9:8, wtedy 10 punkt zdobył pojedynczym blokiem Krystian Lipiec, następnie błąd popełnili goście, z przechodzącej piłki zaatakował Bartosz Kawka, Lipiec znowu dopisał punkt dla AZS w ataku, a w kolejnej akcji ponownie zadziałał blok Lipca i Kawki.

Sędziowie wychwycili błąd ustawienia w ekipie rywali i tym samym zdobyliśmy 15 punkt.
Następna seria punktował padła przy wyniku 19:14. Dotknięcie siatki w drużynie gości dał nam 20 oczko. Pojedynczym blok Marcin Gonsior zatrzymał na siatce zawodnika Viktorii Wałbrzych. Mariusz Jajus zagrał na środek, a tam z pojedynczym blokiem poradził sobie Paweł Cieślar, który zapisał na koncie AZSu 22 punkt. Kolejny pojedynczy blok Marcina Gonsiora powstrzymał atak gości. Za Rafała Kubiaka ponownie Galiński wpuścił Machała Szafirskiego. Seta i mecz zakończył blok naszych siatkarzy – Cieślar-Gonsior.

Na koniec meczu dziewczyny z Klubu Kibica wręczyły nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu 2010/2011. W ankiecie zamieszczonej na stronie KK zwyciężył Krystian Lipiec. W nagrodę dostał puchar i buziaka od dziewczyn.

RAFAKO Racibórz – Viktoria Wałbrzych 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)