Sport21 lutego 201113:00

Kaman walczył do ostatniego gwizdka

Kaman walczył do ostatniego gwizdka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Atrakcją III kolejki rundy rewanżowej rozrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki było starcie wysoko usytuowanych w tabeli drużyn Kaman oraz DHL. Niespodziankę sprawiła przedostatnia w tabeli ligi ekipa z Głubczyc. Z kolei Sneakers4U w starciu z Brooklynem odniósł pewne zwycięstwo.

Popołudniowy mecz pomiędzy Sneakers4U oraz ekipą Brooklyn przebiegał przez większą część spotkania pod dyktando tych pierwszych. Skład na co dzień grający w zielonych strojach zwyciężył każdą z rozegranych czterech kwart (9:6, 12:8, 25:17, 13:11), kończąc mecz zwycięstwem 59:42. W ekipie zwycięzców dorobkiem 21 pkt. popisał się Paweł Zwierzyna, a w składzie Brooklyn najlepszych strzelcem okazał się Michał Zwierzyna (14 pkt.).

Nie lada gratką dla przybyłych na trybuny hali OSiR kibiców, była rywalizacja ekip Kaman oraz DHL. Starcia obu drużyn często bywały zacięte i bardzo wyrównane, a zwycięstwa decydowały o zajęciu ważnych miejsc w tabeli. Poziom meczu nie zawiódł i tym razem. Zawodnicy ekipy DHL zaskoczyli wyśmienitą grą w pierwszych trzech kwartach meczu, nie pozwalając przeciwnikom w tych czasie wyjść ani razu na prowadzenie. Doświadczona ekipa Kaman dała jednak o sobie znać w czwartej części meczu, najpierw nadrabiając zaległą stratę, a później wychodząc na punktowe prowadzenie. Skład zeszłorocznych mistrzów zdołał do końcowego gwizdka sędziego utrzymać korzystny dla siebie wynik, a tym samym triumfować z boiskowymi rywalami 61 do 56.

Nie mniej ciekawa rywalizacja rozegrała się w ostatnim meczu niedzieli pomiędzy Głubczycami, a Monstres Wag-Tech. Ze względu na tabelową pozycję faworytem meczu byli popularni „Monstersi”. Drużyna z Głubczyc wzmocniona w weekendowym spotkaniu kilkoma solidnymi, nowymi zawodnikami, zaprezentowała jednak bardziej opanowaną grę, a w szczególności sprawny i zorganizowany atak. Przez cały mecz ekipa Monsters Wag-Tech była o krok od dogonienia rywali, to jednak ten niedzielny wieczór należał do graczy z Głubczyc, którzy wygrali spotkanie wynikiem 60:52. (Bis)

Arkadiusz Nowacki, kapitan ekipy Kaman: Od początku drugiej rundy rozgrywek  nie „klei” się naszej drużynie gra w ataku, przez co zdobywamy małą ilość punktów. Do tego dochodzi nasza słaba skuteczność rzutowa. Idealnym tego przykładem była pierwsza połowa w meczu z DHL-em. Przez te wszystkie niedociągnięcia rozgrywamy często nerwowe końcówki spotkań. Na szczęście nasza gra w dzisiejszym meczu poprawiła się w drugiej połowie, a w szczególności w czwartej kwarcie. Dobra dyspozycja w ostatniej partii meczu to zasługa wszystkich naszych graczy. Każdy wykonał w tym ważnym momencie swoje małe zadania i końcowa wygrana to sukces całego naszego składu. W tym sezonie przegraliśmy dwa mecze z drużynami Sneakers4U oraz DHL. Nie podchodzimy do sytuacji w tabeli pod względem taktycznym w jakiś szczególny sposób. Najważniejsza będzie faza play-off i póki co nie myślimy o miejscach w tabeli. Skupiamy się raczej na każdym kolejnym meczu, ponieważ mamy ciężką sytuację w składzie. Aż czterech zawodników regularnie z rana rozgrywa mecze w Amatorskiej Lidze w Rybniku, więc często na spotkania naszej raciborskiej Ligi przyjeżdżają zmęczeni. Mimo tych wszystkich problemów, wciąż jesteśmy przecież obrońcami tytułu sprzed roku i nie mamy zamiaru oddać tego miejsca bez walki.

Krzysztof Maryszczak z drużyny DHL: W końcówce meczu z Kamanem widać było dużą nerwowość w naszych poczynaniach na boisku. Nasze rozplanowanie akcji nie wychodziło i ogólnie ta ostatnia część gry nie poszła po naszej myśli. Moim zdaniem doświadczenie drużyny Kaman wzięło w tych ważnych momentach górę. Szkoda tej przegranej, ponieważ mecz do ok. trzeciej kwarty układał nam się bardzo dobrze. Na boisku był ruch, cała nasza gra wyglądała naprawdę dobrze, a w ostatniej kwarcie chyba byliśmy po prostu za bardzo zdenerwowani, aby to spotkanie wygrać.

Wyniki III kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ALK:

SNEAKERS4U - BROOKLYN 59:42 (9:6, 12:8, 25:17, 13:11) Sneakers4u: Zwierzyna P. 21, Szewd E. 16 - Brooklyn: Zwierzyna M. 14, Trochonowicz P. 6, Dudek Ł. 6

DHL - KAMAN 56:61 (14:8, 12:13, 13:13, 17:27) DHL: Cycon M. 18, Kostka M. 10 -Kaman: Atłachowicz D. 21, Szczepaniak Z. 12

GŁUBCZYCE - MONSTER WAG-TECH 60:52 (16:10, 12:16, 14:11, 18:15) Głubczyce: Hryckiewicz P. 20, Wierzbicki M. 15, Tomczak J. 10 - Monster wag-tech: Czekajło M. 16, Niedziałkowski M. 16