Sport7 marca 201113:28

Decydująca runda coraz bliżej

Decydująca runda coraz bliżej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W V kolejce rundy rewanżowej rozgrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki, która rozegrana została 6 marca na parkiecie hali OSiR, kibice mieli okazję obejrzeć cztery starcia. W niedzielnych zmaganiach triumfowały zespoły Monsters Wag-Tech, Głubczyce, Kaman oraz DHL.

W pierwszym meczu rozgrywek ALK druga w tabeli ligi drużyna Sneakres4U zmierzyła się z walczącymi o wejście do fazy play-off, zawodnikami Monsters Wag-Tech. Spotkanie było bardzo zacięte o czym świadczyły wyniki pojedynczych kwart. Pierwsza połowa należała do graczy Sneakers4U (wyniki kwart 17:14, 10:7). W najważniejszych, końcowych momentach meczu to jednak ekipa „Monstersów” zdołała się zmobilizować najpierw wygrywając trzecią kwartę wysokim 18:7, aby później podnieść punktowe prowadzenie w ostatniej części gry wynikiem 19:10. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyna Monsters Wag-Tech, 58 do 44.

W drugim spotkaniu ekipa z Głubczyc stanęła naprzeciwko ekipy Green Turkey. Skład przyjezdnych czekało jeszcze w tym dniu kolejne starcie z zeszłorocznymi mistrzami ligi, jednak ekipa z Głubczyc nie miała zamiaru się oszczędzać i w rywalizacji z „Zielonymi Indykami” popisała się pewną wygraną 60:47. Sił nie starczyło jednak w spotkaniu z drużyną Kaman, w którym gracze z Głubczyc przegrywając wynikiem 89:48, zmuszeni byli uznać w tym dniu wyższość rywali z Kamana.

Zacięte spotkanie odbyło się również pod koniec dnia pomiędzy składami DHL i Brooklyn. Ostatecznie to jednak według przewidywań kibiców, na parkiecie nie zawiedli gracze na co dzień grający w czerwonych strojach.  Ekipa DHL triumfowała w spotkaniu z Brooklynem uzyskując wynik 41:36. W składzie zwycięzców nie zawiódł Michał Cycoń, który zdobył 19 pkt. (Bis)

Marcin Parzonka, trener ekipy Monsters Wag-Tech: Powiem szczerze, że sam już nie wiem o co dokładnie chodzi próbując ocenić naszą sportową dyspozycję w danym meczu. Przegraliśmy niedawno mecze z Głubczycami i Brooklynem, a były to spotkania, które powinniśmy wygrać. Mieliśmy dwa słabe mecze i nagle przychodzi starcie z  jedną z najlepszych ekip w tej lidze i to spotkanie wygrywamy, dodatkowo dość wysoko. Sam jestem ciekaw co tak naprawdę się u nas zmieniło. Tak żartowaliśmy sobie wszyscy w szatani, że chyba musimy do pracy z naszym składem zatrudnić sportowego psychologa, aby przed meczami z tymi teoretycznie słabszymi rywalami nam „natłukł do głów”. Nigdy staram się nie wyróżniać za grę pojedynczych graczy. Jeden zawodnik nigdy sam meczu nie wygra, co obrazuje np. gra drużyny Green Turkey, którzy mają obecnie najlepszego strzelca ligi, ale za to wiele przegranych spotkań. Tak więc za nasze zwycięstwo ze składem Sneakers4U muszę wyróżnić wszystkich i podkreślić co ważne, że nie było dzisiaj u nas głupich strat. W meczu z naszej strony naliczyłem może trzy takie sytuacje. Ten element wydaje mi się był decydujący i dość istotny w końcowym rozrachunku meczu. Dzięki temu zwycięstwu zachowujemy duże szanse na awans do fazy play-off. Do końca rozrywek pozostało nam spotkanie z ekipą DHL i liczymy oczywiście na zwycięstwo. Jeśli natomiast rywalizująca o to miejsce z nami drużyna Brooklyn przegra dwa z trzech spotkań, które są przed nimi, powinniśmy znaleźć się w pierwszej czwórce ligi i mieć szansę zagrać o finał ALK.

Piotr Wochnik, zawodnik ekipy Głubczyce: W końcówce meczu z Green Turkey poprawiła nam się znacznie skuteczność rzutów do kosza, ponieważ w pierwszych dwóch czy trzech kwartach nie trafialiśmy bardzo dużej ilości punktów. Udało się także przyjechać na ligę z dość dobrym składem i dużą ilością graczy. Mogliśmy więc liczyć także na dobre zmiany z ławki. Ze względu na przeniesiony mecz z pierwszej rundy, zmuszeni zostaliśmy do rozegrania w tę niedzielę dwóch spotkań. Rywalizacja z Green Turkey nie zmęczyła nas jednak tak bardzo i mogliśmy przystąpić do starcia z Kamanem dobrze rozgrzani.