Sport26 czerwca 201120:50

Urodzinowe turnieje w Pietraszynie

Urodzinowe turnieje w Pietraszynie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Najpierw juniorzy a potem oldboje zmagali się na murawie w Pietraszynie w turniejach zorganizowanych z okazji 85-lecia tutejszego klubu. Swoją drużynę wystawiła pietraszyńska Ochotnicza Straż Pożarna. Wśród juniorów najlepszy okazał się Naprzód Borucin. Zobacz obszerną galerię zdjęć.

Oldboje Pietraszyna zwyciężyli

KS 05 Krzanowice – KS Pietraszyn

Początek pierwszego spotkania oldboyów pomiędzy piłkarzami Krzanowic i Pietraszyna przebiegał pod dyktando tych drugich. Żaden z zespołów nie przesadzał z ilością kontaktowej gry, mimo to jeden z graczy Pietraszyna doznał poważnej kontuzji. Idealną okazję do objęcia prowadzenia miał zespół miejscowych po strzale Krystiana Kuczery. Bramkarz Krzanowic był jedna na posterunku i pewnie obronił ten strzał. Kolejne minuty meczu to bardzo wyrównana gra. Aż do 10. minuty, kiedy to Pietraszyn po składnej zespołowej akcji objął prowadzenie. Po zdobyciu gola gra znów się wyrównała. Chwilę później gospodarze spuścili nieco z tonu, ale chyba jedynie po to, by uśpić przeciwnika, gdyż już po chwili Tadeusz Makarewicz zmuszony był do wyciągania piłki z siatki po raz drugi. Bramkę zdobył Piotr Kuczera. Mimo dwubramkowej straty krzanowiczanie nie składali broni. Próbowali zarówno atakować, jak i kontrować przeciwnika. Niestety bezskutecznie. W końcu ich starania zostały wynagrodzone. Jeden z miejscowych zagrał piłkę ręką w obrębie szesnastki, za co podyktowany został rzut karny pewnie zamieniony na bramkę przez zawodnika Krzanowic.
Druga połowa to na przemian ataki raz gospodarzy, raz gości. Mimo to wynik nie uległ zmianie do końca spotkania. Trzy punkty zapisane zostały na konto oldboyów Pietraszyna.

OSP Pietraszyn – KS 05 Krzanowice

W drugim meczu Turnieju Oldboyów w Pietraszynie zmierzyły się ekipy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Krzanowic. Oba zespoły nie forsowały tempa. Szczególnie Krzanowice, dla których było to drugie spotkanie na tym turnieju. Stroną lekko przeważającą była ekipa gości, jednak drużyna ta nie potrafiła udokumentować tego strzeleniem gola. Dopiero w 17. minucie pierwszej połowy krzanowiczanie po strzale z rzutu wolnego objęli prowadzenie. Wilhelm Gotzman był bez szans. Strażacy także mieli swe okazje, lecz brakowało im precyzji. Krzanowiczanie także nie zachwycili już pod bramką straży, przez co pierwsza trzydziesto minutowa połowa zakończyła się ich skromnym prowadzeniem. Początek drugiej połowy to zdecydowany napór ekipy pietraszyńskiej straży. Mimo wielu strzałów Tadeusz Makarewicz stawał na wysokości zadania dzielnie broniąc dostępu do swej bramki. Miał też obok siebie bardzo ofiarnie interweniujących obrońców, którzy nie raz ratowali krzanowicki zespół z opresji wybijając futbolówkę z linii bramkowej. To co nie wyszło przedstawicielom OSP, ekipa Krzanowic opanowała nieco lepiej. Zagrali perfekcyjną kontrę, dzięki której powiększyli swe prowadzenie na 2:0. Im bliżej było końca spotkania, tym bardziej do głosu dochodzili strażacy. Były momenty, iż bramka Krzanowic przeżywała istne bombardowanie. Bramki dla OSP jednak nadal nie było. Dopiero w samej końcówce zdobyli gola kontaktowego, który niedługo potem stał się golem honorowym, gdyż krzanowiczanie zdobyli swą trzecią bramkę, po której sędzia zakończył spotkanie.

KS Pietraszyn – OSP Pietraszyn

Ostatnie spotkanie decydowało o końcowym zwycięstwie w całym Turnieju. Zdecydowanym faworytem był zespół jubilata, który potwierdził to już w początkowym okresie gry dzięki między innymi strzałom Piotra Kuczery z rzutów wolnych. Kolejne minuty spotkania coraz bardziej pokazywały, że stroną dominującą był zespół KS – u. Gracze Pietraszyna mieli jednak problemy z celnością. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Piotr Kuczera umieścił piłkę w siatce OSP, posyłając ją pod interweniującym bramkarzem OSP. Druga połowa to gra w większości w środku pola. Nieliczne akcje pod bramką jednej lub drugiej drużyny kończyły się niestety niecelnymi strzałami. 5. minut przed końcem spotkania jeden z graczy Pietraszyna umieścił piłkę po raz drugi w siatce Straży Pożarnej. W samej końcówce padła trzecia bramka dla gospodarzy Turnieju, która przypieczętowała zwycięstwo zarówno w meczu, jak i całym Turnieju Oldboyów.

Wyniki Turnieju Oldbojów:

KS 05 Krzanowice – KS Pietraszyn 1:2 (1:2)
OSP Pietraszyn – KS 05 Krzanowice 1:3 (0:1)
KS Pietraszyn – OSP Pietraszyn 3:0 (1:0)

Tabela końcowa: (miejsce, nazwa drużyny, punkty, bramki strzelone/stracone, bilans bramkowy)

1. KS Pietraszyn 6 5:1 +4
2. KS 05 Krzanowice 3 5:2 +3
3. OSP Pietraszyn 0 1:6 -5

W zespołach wystąpili:

KS Pietraszyn:

Marian Hanslik, Tomasz Kuc, Józef Blokesch, Józef Strachota, Krzysztof Kucza, Walter Pawlik, Norbert Herber, Piotr Kuczera, Krystian Kuczera, Piotr Drzewiński, Sebastian Reszka, Daniel Strzeduła, Piotr Nachlik, Ryszard Konefał, Krystian Sander

KS 05 Krzanowice:

Tadeusz Makarewicz, Ryszard Rusnak, Andrzej Sosna, Bronisław Matioszek, Henryk Podolski, Joachim Jureczka, Zbigniew Szymiczek, Waldemar Cieśla, Wilhelm Chory, Jerzy Czorny, Marcin Jureczka, Mariusz Kostka, Waldemar Kosel, Longin Slany, Jerzy Koryciak, Jacek Gniewek

OSP Pietraszyn:

Wilhelm Gotzman, Adrian Ternka, Krystian Raida, Józef Maindok, Andrzej Hanslik, Mariusz Kubny, Dominik Kerlin, Łukasz Morcińczyk, Damian Dastig, Piotr Kalika, Martin Strachota, Grzegorz Kretek, Dawid Kretek, Sebastian Ternka, Robert Kuc, Roman Strachota

Mecze trwały 2x30 minut
Spotkania sędziował: Zdzisław Matysiak

Turniej juniorów

Piłkarski Turniej Juniorów był pierwszą z atrakcji zaplanowanych na III dzień obchodów 85 – lecia klubu sportowego z Pietraszyna. Na obiekt przy ulicy Wesołej zawitały ekipy juniorów z gmin Krzanowice oraz Pietrowice Wielkie. Były to: KS Naprzód Borucin, KS 05 Krzanowice, oraz LKS Cyprzanów. Nie zabrakło oczywiście także młodych piłkarzy i piłkarek  z Pietraszyna.
Już w pierwszym meczu los postawił naprzeciw siebie drużyny gospodarzy oraz Naprzodu Borucin. Po 20. minutach w miarę wyrównanego spotkania lepsi byli młodzi piłkarze z Borucina, którzy pokonali zespół Pietraszyna 2:0.

Kolejne spotkanie zagrały przeciw sobie drużyny Cyprzanowa oraz Krzanowic. Po pierwszej połowie bliscy zwycięstwa byli gracze Wilhelma Chorego, jednak zawodnikom krzanowickiego zespołu w kocówce spotkania udało się doprowadzić do wyrównania. Takim też wynikiem zakończyła się ta potyczka.

Trzecie z kolei spotkanie można spokojnie nazwać meczem derbowym. Zmierzyło się w nim dwóch przedstawicieli gminy Krzanowice – Pietraszyn, oraz drużyna z wcześniej wymienionego miasteczka. Gracze gospodarzy mimo dość dobrej postawy ulegli sąsiadom z gminy 2:0.

Mecze toczyły się bardzo szybko. Ekipy zmieniały się na boisku jedna za drugą. W czwartym meczu doszło do konfrontacji Cyprzanowa z Borucinem. Pierwsza odsłona tego spotkania była dosyć wyrównana,  i mimo wielu sytuacji podbramkowych zakończyła się wynikiem 0:0. Kolejna odsłona to już jednak popis umiejętności piłkarskich zespołu Jerzego Halfara. Młodzi borucinianie zdobyli dwie bramki. Było to ich drugie zwycięstwo, co stawiało ich w roli faworytów do zwycięstwa w całym Turnieju. W czasie trwania tego spotkania nad boiskiem przeszła ulewa. Młodzi zawodnicy, choć byli totalnie przemoczeni dali z siebie wszystko.

Przedostanie spotkanie było meczem ostatniej szansy dla Pietraszyna na to, by gospodarze nie zajęli ostatniego miejsca. Grali przeciwko juniorom Cyprzanowa, którzy do tej pory zdobyli zaledwie jeden punkt. Zawodnicy Łukasza Ottawy bez problemów poradzili sobie z młodymi zawodnikami Cyprzanowa, strzelając w każdej z dziesięciominutowych połów spotkania po jednym golu (2:0).

Mecz kończący urodzinowy Turniej Juniorów rozegrany został pomiędzy ekipami z Borucina i Krzanowic. Pierwsza połowa została całkowicie zdominowana przez młodych graczy Naprzodu. Zdobyli jednak tylko jedną bramkę. W końcówce, gdy wszystkim wydawało się już, że Borucin wyjedzie z Pietraszyna z kompletem zwycięstw, padła bramka wyrównująca dla Krzanowic. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Krzanowice jako jedyny zespół urwały Borucinowi punkty, mało tego,  napastnicy krzanowickiej jedenastki jak jedyni pokonali golkipera Borucina.

Wyniki Turnieju Piłkarskiego Juniorów:

KS Pietraszyn – KS Naprzód Borucin 0:2 (0:0)
LKS Cyprzanów – KS 05 Krzanowice 1:1 (1:0)
KS Pietraszyn – KS 05 Krzanowice 0:2 (0:1)
LKS Cyprzanów – KS Naprzód Borucin 0:2 (0:0)
LKS Pietraszyn – LKS Cyprzanów 2:0 (1:0)
KS Naprzód Borucin – KS 05 Krzanowice 1:1 (1:0)

Tabela końcowa: (miejsce, nazwa zespołu, punkty, bramki strzelone/stracone, bilans)

1. KS Naprzód Borucin 7 5:1 +4
2. KS 05 Krzanowice 4 3:2 +1
3. KS Pietraszyn 3 2:4 -2
4. LKS Cyprzanów 1 1:5 -4

Po meczach kapitanowie drużyn odebrali nagrody z rąk prezesa KS Pietraszyn Rajnarda Krautwursta. Puchar powędrował do Borucina, pozostali otrzymali mniejsze pamiątkowe nagrody.