Sport27 sierpnia 201122:21

Siedem goli w upalnej inauguracji

Siedem goli w upalnej inauguracji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu inauguracyjnym Ekstraligi Kobiet sezonu 2011/2012 padło siedem bramek. Wszystkie dla raciborzanek. Przed meczem dokonano symbolicznego wręczenia pucharów oraz kwiatów za mistrzostwo kraju z poprzedniego sezonu. Remigiusz Trawiński pożegnał się z ławką trenerską.

Mecz inaugurujący sezon w Raciborzu ze względu na grę Unii w eliminacjach Ligi Mistrzyń odbył się dopiero w trzeciej kolejce Ekstraligi Kobiet. Przed spotkaniem dokonano symbolicznego wręczenia pucharów za miniony sezon. Wśród wręczających byli przedstawiciele PZPN, oraz władz miasta i powiatu.

Pierwsze minuty spotkania, tak samo zresztą jak cały mecz nie zachwycały niczym szczególnym. Raciborzanki napierały, zawodniczki Mitecha broniły się jak mogły. Obu zespołom dokuczał upał z pewnością przekraczający trzydzieści stopni. Przez to też przez pierwsze dziesięć minut spotkania kibice nie oglądali bramek.

Dopiero w 14. minucie po dobrym dośrodkowaniu piłkę do siatki przeciwniczek skierowała Chinasa Gloria Okoro. Przyjezdne starały się podejść pod bramkę Unitek, jednak zarówno palące słońce, jak i defensywa gospodyń dawały się we znaki.

Jako, że wszyscy kibice spodziewali się festiwalu strzeleckiego, zawodniczki Unii zmuszone były do strzelania kolejnych bramek. W 30. minucie po raz kolejny dokonała tego Chinasa Gloria Okoro i na boiskowym zegarze było już 2:0.

Ostatni kwadrans zespół Unii, którego niektóre zawodniczki niedawno wróciły ze zgrupowania Kadry Narodowej, nieco odpuścił. Przyjezdne nie potrafiły tego w żaden sposób wykorzystać. Nieliczne próby strzałów były pewnie wyłapywane przez Darię Antończyk. W samej końcówce pierwszej połowy Agata Tarczyńska zdobyła gola do szatni, i już wtedy zespół Mitecha został w brutalny sposób pozbawiony złudzeń. Przy bramce tej asystowała Chinasa Gloria Okoro.

Początek drugiej połowy rozgrywał się w większości w środkowej strefie boiska. Unitki nadal dominowały, a po zawodniczkach przyjezdnych widać było oznaki zmęczenia i frustracji wynikiem. Kilkukrotnie dość brutalnie zatrzymywały raciborzanki. Co najmniej dwa razy o sile defensorki Żywca przekonała się Chinasa Gloria Okoro, która została dość twardo przez nią zatrzymana.  Twarda gra na niewiele się przyjezdnym przydała, gdyż w 75. minucie kolejną bramkę zdobyła Anna Żelazko.

Zawodniczki Żywca choć były już całkowicie pewne porażki w tym spotkaniu próbowały zaskoczyć defensywę jak i bramkarkę Unii strzałami z dystansu. Niestety, Daria Antończyk broniła bezbłędnie, a reszta i tak nielicznych strzałów była niecelna. Przyjezdnym nie pomagało nawet charyzmatyczne zachowanie ich trenerki, która prawie cały mecz spędziła przy linii co rusz podpowiadając  odpowiednie zagranie, jak i krytykując decyzję sędziny lub grę na pograniczu fauli, którejś z raciborzanek.

Na siedem minut przed końcem spotkania piątego gola dla Unii zdobyła Agata Tarczyńska. Chwilę potem piłkę w siatce umieściła Anna Żelazko, a na sam koniec wynik meczu ustaliła ta sama zawodniczka, która go otworzyła, czyli Chinasa Gloria Okoro. Tym samym mecz zakończył się pogromem drużyny Mitecha 7:0, choć mogło być zdecydowanie więcej bramek. Niestety celność podań jak i dyspozycja niektórych zawodniczek pozostawiała wiele do życzenia. Było to jednak spowodowane zakończonym niedawno zgrupowaniem kadry, oraz upalną temperaturą.

RTP Unia Racibórz – TS Mitech Żywiec 7:0 (3:0)

1:0 – Chinasa Gloria Okoro 14’
2:0 – Chinasa Gloria Okoro 30’
3:0 – Agata Tarczyńska 45’
4:0 – Anna Żelazko 75’
5:0 – Agata Tarczyńska 83’
6:0 – Anna Żelazko 87’
7:0 – Chinasa Gloria Okoro (głową) 90’