Sport11 września 201122:52

Tworków na kolanach u siebie

Tworków na kolanach u siebie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Mecz typowany do miana hitu kolejki nie był porywający. Zachwycać mogła gra tylko jednej drużyny. Była nią niepokonana do tej pory ekipa LKS Ruda Kozielska. Po niedzielnym meczu Tworków przestał być drugą drużyną bez porażki w lidze. Jedynym niepokonanym zespołem są Koziołki z Rudy Kozielskiej.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli graczy Wojciecha Maksymczaka od pierwszego gwizdka. Natychmiast po początku spotkania goście wypracowali pierwszą okazję, którą… zamienili na gola w 42. sekundzie spotkania. Piłkę w bramce Piotra Szryta tuż przy dalszym słupku umieścił Mateusz Kocot.

Od tej pory gracze Tworkowa wspierani przez swych kibiców próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz styl w jakim próbowali to zrobić był co najmniej dziwny. Raz próbowali wjechać niemal do samej bramki przeciwnika, by po chwili decydować się na strzały z dalszej odległości. Ani jedno, ani drugie nie przyniosło zmiany wyniku.

Minuty mijały, a gracze Rudy Kozielskiej nic nie robili sobie z gry Tworkowa. Grali po prostu swoje, bez chaosu, jaki był zdecydowanie widoczny w szeregach gospodarzy. Nie oglądanie się na przeciwnika mogło opłacić się w 18. minucie kiedy to Mateusz Kocot po błędzie defensywy stanął przed szansą zdobycia drugiego gola. Tym razem jednak się nie udało, przez co wynik nadal brzmiał tak samo.

24. minuta spotkania. Seria rzutów rożnych dla gości. Po jednym z kornerów brakowało naprawdę niewiele, by przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Na szczęście dla Tworkowa Piotr Szryt popisał się dobrą interwencją. Ruda Kozielska prawie cały okres gry spędzała na połowie gospodarzy. Miejscowi próbowali kontrować, jednak i to niezbyt im wychodziło.

32. minuta meczu. Rzut wolny dla gospodarzy. Strzał gracza LKS Tworków był jednak bardziej podaniem do bramkarza, aniżeli próbą pokonania golkipera przyjezdnych. Goście nie pozostali dłużni. Wypracowali dwie groźne sytuacje, ale tym razem szczęście im nie dopisało.

Na dziewięć minut przed końcem pierwszej części spotkania gospodarze mieli dobrą sytuację, lecz i ta podobnie jak poprzednie zakończyła się stratą piłki i szybką kontrą Koziołków, którą Zygmunt Kręcichwost mógł zakończyć zdobyciem bramki, ale trafił wprost w golkipera Tworkowa.

Równo po czterdziestu pięciu minutach sędzia Stanisław Wieczorek zakończył pierwszą, dość jednostronną odsłonę spotkania, zapraszając oba zespoły na zasłużony kwadrans odpoczynku.
Druga połowa także rozpoczęła się od ataku gości. Mateusz Kocot pognał z piłką pod bramkę Tworkowa, lecz została mu ona w ostatniej chwili odebrana. Kto wie, jakby skończyła się ta sytuacja?
Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania. Niestety dla miejscowych i napastnicy nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na defensywę gości, która rozbijała niemal każdy atak gospodarzy.

60. minuta spotkania. Gracz miejscowych próbował wyjść na czystą pozycję, jednak został nieprzepisowo zatrzymany przez zawodnika gości, za co ten drugi został ukarany żółtą kartką. Podyktowany rzut wolny został wykonany bardzo źle. Strzał był po prostu zbyt słaby.  Wraz z upływającymi minutami Tworków coraz bardziej próbował naciskać na zespół Beniamina Miery.

Niestety, co za tym idzie narażał się na kontry, lub akcje z zaskoczenia. Tak jak w 72. minucie, kiedy po wrzucie z autu piłka trafiła pod pole karne, stamtąd została dośrodkowana do Mateusza Kocota, a ten z woleja nożycami umieścił piłkę pod poprzeczką Tworkowa. Biorąc pod uwagę poprzednią prezencję gospodarzy w tym spotkaniu rzec można – po ptokach.

Tworków mimo dwubramkowej straty nie poddawał się. Nadal próbował zdobyć gola. Niestety kolejne błędy w defensywie skutkowały bramkami, ale dla przeciwników. W 78. minucie trzeciego gola dla Rudy Kozielskiej zdobył Zygmunt Kręcichwost. Po dosłownie trzech minutach, ten sam zawodnik wykorzystał nieporozumienie w linii obrony Tworkowa, i ładnym lobem pokonał bramkarza gospodarzy ustalając wynik na 0:4.

Zrezygnowani zawodnicy gospodarzy ograniczyli się już jedynie do obrony. Nie zagrażali już, zresztą jak przez większość spotkania bramce gości. Po 90. minutach sędzia zakończył to dość jednostronne spotkanie.

Jako ciekawostkę podać należy, że zespół, który w tamtym sezonie, w rundzie wiosennej zdobył zaledwie pięć oczek, teraz jest czarnym koniem ligi, i póki co każdego napotkanego przeciwnika odprawia z kwitkiem. Pytanie tylko jak długo?

LKS Tworków – LKS Ruda Kozielska 0:4 (0:1)