Sport21 września 201119:39

Polki słabo. Przegrały z Rosją

Polki słabo. Przegrały z Rosją - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Nie udała się reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet inauguracja eliminacji do mistrzostw Europy. Nasze panie przegrały dziś w Raciborzu na stadionie przy Zamkowej, po słabej i defensywnej grze, z drużyną Rosji 0:2. W kadrze Polek wystąpiły byłe piłkarki RTP Unia Racibórz, m.in. Agnieszka Winczo.

Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga zespołu Rosji, któremu nasza reprezentacja zostawiała zbyt wiele przestrzeni na boisku. Zespół gospodyń wyszedł na mecz w ustawieniu dosyć defensywnym. Głównym celem Polek było w pierwszej części spotkanie zagęszczenie okolic własnego pola karnego. Niestety sztuka ta nie bardzo się udała, gdyż w osiemnastej minucie polski zespół po strzale Eleny Morozovej stracił bramkę.

Strata bramki spowodowała wyjście z letargu zespołu Polski. Bardzo aktywnym ogniwem maszyny Romana Jaszczaka była pani kapitan reprezentacji Marta Stobba, która niczym lwica walczyła o każdą piłkę w defensywie, oraz starała się konstruować akcję ofensywne. Niestety do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmienił się zbyt znacząco.

Druga połowa, przynajmniej w pierwszych dwóch kwadransach nie różniła się znacząco od pierwszej. Zmiany przeprowadzane przez trenera Jaszczaka nie przynosiły rezultatów w postaci zmiany gry. Polski owszem, podchodziły pod pole karne Rosjanek, lecz dośrodkowania były bardzo nieudane. Większość przejmowały rosłe obrończynie, a te których nie zdołały przejąć pewnie wyłapywała bramkarka Elwira Todua.

Na osiem minut przed końcem meczu doszło do kopii sytuacji z minuty osiemnastej. W zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej zachowała się Ekaterina Sochneva, która silnym strzałem pokonała polską bramkarkę zdobywając drugiego gola dla Rosji, a jak nieco później się okazało ustaliła także wynik meczu.

Pierwsze koty za płoty – jak mówi stare przysłowie. Miejmy jednak nadzieję, że już w kolejnych meczach polskie piłkarki zaprezentują się ze zdecydowanie lepszej strony.

Reprezentacja Polski – Reprezentacja Rosji 0:2 (0:1)

0:1 – Elena Morozova 18’
0:2 – Ekaterina Sochneva 82’