Sport29 października 201121:08

Krzanowiczanki ograły SMS Opole

Krzanowiczanki ograły SMS Opole - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Świetnie w II lidze siatkówki spisują się siatkarki z UKS Krzanowice. Dziś pokonały na wyjeździe groźną drużynę SMS 2 LO Opole 1:3.  To był mecz nerwów. Dzięki wygranej wyszły na trzecie miejsce w tabeli, tracąc obecnie do lidera AJD Częstochowianka Częstochowa tylko jeden punkt.

Mecz nerwowy a momentami dramatyczny rozegrały krzanowiczanki w Opolu. Jak zawsze opolanki na dziewczęta z Krzanowic mobilizują się podwójnie. Set pierwszy przy ogłuszającym dopingu klubu kibica z Opola wygrywają gospodynie, które wykorzystują aż czternaście błędów własnych krzanowiczanek. W partii drugiej krzanowiczanki opanowały emocje i niesamowity doping na trybunach i bez problemu wygrywają doprowadzając do remisu.

Odsłona trzecia przebiega cały czas pod kontrolą gospodyń, które prowadzą 3-4 punktami, jednak w końcówce krzanowiczanki doprowadzają do remisu 25 : 25. W tym momencie trener Krzanowic na zagrywkę wprowadza najmłodsza zawodniczkę w drużynie, która dwoma asami kończy seta i wyprowadza gości na prowadzenie.

W czwartym secie znów opolanki rozdają karty, wychodzą od początku na 2-3 punktowe prowadzenie i utrzymują je do stanu 16 : 18, następnie bardzo dobra gra krzanowiczanek spowodowała, że od stanu 18 : 18 grano punkt za punkt. I w roli głównej pojawili się sędziowie. którzy już wcześniej popełniali błędy, ale to zaczęli wyprawiać w końcówce czwartego seta sędziowie liniowi to była przesada. Na szczęście główni panowali nad sytuacją i tylko dzięki nim krzanowiczanki wywiozły z Opola trzy punkty.

SMS 2 LO Opole - GS UKS Krzanowice 1:3 (17,-17,-25,-23)

Skład: Magdalena Sławik, Barbara Otlik, Sylwia Balcer, Aleksandra Baron, Klaudia Nagler, Magdalena Bahryj, Karolina Daniszewska - libero oraz Agnieszka Breitschedel, Daria Pyłypiw, Joanna Swierczek, Justyna Hońca.